70-lecie pierwszego meczu przy ul. Lipowej

W ubiegłą sobotę 20 lipca na stadionie LOT-u Konopiska odbyła się uroczystość 70-lecia pierwszego meczu przy ulicy Lipowej, który rozegrany był dokładnie 22 lipca 1949 roku, podczas którego zmierzyły się: drużyna gospodarzy z Konopisk oraz nieistniejąca już dziś drużyna Gwardii Częstochowa. Mecz zakończył się wynikiem 6:6.

70 lat później, 20 lipca br. z okazji rozegrania pierwszego meczu na boisku przy ul. Lipowej zmierzły się ze sobą drużyny: Oldboy Lot Konopiska oraz Oldboy Skra Częstochowa. W tym meczu padł również wynik remisowy 1:1.

Przed meczem Wójt Gminy Konopiska – Jerzy Żurek, pogratulował wszystkim obecnym oraz byłym działaczom, którzy pojawili się w tym dniu na boisku. Dziękował za wytrwałość oraz poświęcenie w budowaniu klubu z tak piękną historią. Podkreślił również, że LOT Konopiska jest nierozerwalnie związany z naszą Gminą, a piłka nożna wrosła w naszą historię i znalazła trwałe miejsce w sercach wielu pokoleń lokalnych kibiców.

Po rozegranym meczu Pan Stanisław Sączek wręczył każdemu uczestnikowi pamiątkowy medal wykonany specjalnie na tą okazję.

Zastępca Wójta Gminy Konopiska Pani Iwona Lisek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Konopiska Panem Edwardem Bałdygą wręczyli zasłużonym działaczom listy gratulacyjne.

Po części oficjalnej Pan Andrzej Szymanek, jeden z głównych organizatorów spotkania, zaprosił wszystkich uczestników napoczęstunek.

Skład Oldboy Lot Konopiska:
Tomasz Musialik, Rafał Jezierski, Tomasz Szecówka, Sebastian Dziubek, Artur Blukacz, Wojciech Sączek, Bartosz Kowalski, Radosław Kamiński, Sebastian Rajek, Andrzej Szymanek, Janusz Szymanek, Andrzej Kołodziejczyk, Andrzej Ceglarek, Roman Szydłowski, Łukasz Kotas, Leszek Banasiak – Trener Stanisław Sączek

Skład Oldboy Skra Częstochowa:
Marian Mękarski, Tomasz Łuszcz, Piotr Kasztelan, Krzysztof Lazik, Tomasz Szecówka, Cezary Baryła, Rafał Tymas, Dariusz Kot, Ryszard Migalski, Jacek Kruk, Marek Łopociński, Marcin Skoczek, Paweł Antoniak, Jarosław Nowakowski, Włodzimierz Kuban – Trener Adam Zalewski

Sędziowie Spotkania: Bartelt Andrzej, Komański Mariusz.

Dziękujemy za przybycie w tym dniu:
Wójtowi Gminy Konopiska – Jerzemu Żurkowi, Zastępcy Wójta Gminy Konopiska – Iwonie Lisek, Przewodniczącemu Rady Gminy Konopiska – Edwardowi Bałdydze, p.o. Dyrektora GCKiR w Konopiskach – Tomaszowi Cieślikowi, Radnemu Powiatu Częstochowskiego – Mieczysławowi Chudzikowi, Jerzemu Socha, Wiceprezesowi Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej – Stanisławowi Olszewskiemu, Przedstawicielowi Starostwa Powiatu Częstochowskiego – Tadeuszowi Kapica oraz Janowi Bzowy, Ludwikowi Ciepik.

Dziękujemy za obecność również byłym działaczom Skry Częstochowa – Janowi Lis, Marianowi Skupień oraz Andrzejowi Walas.

Ogromne podziękowania dla organizatorów, byłych i obecnych działaczy oraz sponsorów tej uroczystości: Andrzej Szymanek, Roman Szydłowski, Wojciech Bator, Stanisław Sączek, Krzysztof Miciński, Bogdan Kowalik, Lucjan Kowalik, Ignacy Polanowicz, Walenty Kędzia, Artur Brędzel, Ryszard Musiał, Wiesław Ciekot, Andrzej Kołodziejczyk, Janusz Szymanek, Andrzej Ceglarek, Mariusz Ciechanowski, Andrzej Sączek, Ryszard Kwiatkowski, Zbigniew Sączek, Wojciech Sączek, Jerzy Walentek, Zbigniew Janick, Jan Kromołowski, Leszek Banasiak, Władysław Banasiak, Zygmunt Jakubowski, Andrzej Tanerski, Tadeusz Masina, Halina Wolna, Andrzej Atłasik, Marian Kościelniak, Sebastian Dziubek, Michał Cichoń, Edmund Cierpiał, Andrzej Miedziński.

Dziękujemy.
Były oraz obecny Zarząd GLKS „LOT” Konopiska.

Powiązana galeria: