Filip Iłczyk i Jakub Barnat powołani do kadry OZPN Częstochowa

Do kadry OZPN Częstochowa na turniej z okazji Dnia piłkarza z naszego klubu zostali powołani Jakub Barnat i Filip Iłczyk

W pierwszym dniu zmagań 11-letnich adeptów futbolu na bocznym boisku Stadionu Ludowego w ramach turnieju z okazji Dnia Piłkarza nie było pokonanych. Reprezentacje sześciu Podokręgów: Bytomskiego, Częstochowskiego, Katowickiego, Sosnowieckiego, Tyskiego i Zabrzańskiego walczyły wprawdzie w systemie każdy z każdym, ale wyniki po ostatnim gwizdku sędziów szły w zapomnienie.

- Taka jest idea rozgrywek dla najmłodszych – mówi wiceprzewodniczący Wydziału Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej Damian Galeja. - Oczywiście w trakcie gry istotne jest to, żeby wygrać rywalizację. Istotne, ale nie najważniejsze z punktu widzenia piłkarskiego rozwoju dzieci. Jako trenerzy nastawiamy się bowiem na grę dzieci, na zademonstrowanie przez nich indywidualnych umiejętności. Traktujemy ten turniej jako jeden z etapów selekcji zawodników z rocznika 2005 do kadry Śląskiego Związku Piłki Nożnej, bo w przyszłym sezonie ten rocznik będzie już grał w ogólnopolskich rozgrywkach – Pucharze Leszek Jezierskiego. Dlatego wypatrzeni dzisiaj przez Henryka Sobalę z Bytomia oraz Tomasza Szymczyka z Częstochowy wyróżniający się zawodnicy będą od stycznia brać udział w konsultacjach. Jutro takie zadanie czeka Sebastiana Paulusa z Rybnika i Daniela Galę z Bielska-Białej, bo do nich należeć będzie sformowanie Reprezentacji Śląska z rocznika 2005.

Oprócz 15 spotkań trwających po 24 minuty każde, rozgrywanych na dwóch boiskach o rozmiarach 50x56, na których rywalizowały zespoły składające się z 6 zawodników i bramkarza, a bramki miały wymiary 5x2, zawodnicy brali także udział w konkursach żonglerki i strzelania oraz bronienia rzutów karnych. Najlepszym żonglerem okazał się reprezentujący Podokręg Tychy Filip Szczygieł, który podbił piłkę 402 razy! Miano najlepszego bramkarza i strzelca wywalczyli zawodnicy z Podokręgu Częstochowa Franciszek Suchecki za skuteczne interwencje między słupkami i Olgierd Adamczyk za najcelniejsze uderzenia. A najlepszym zawodnikiem wybrano Oliwiera Kwiatkowskiego z Podokręgu Katowice.

- Cieszyłem się niezmiernie oglądając w akcji tych małych zawodników – mówi prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej. - Moje wyborcze hasło: „gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” właśnie w takich dniach nabiera szczególnej wartości. Wierzę, że radość, którą daje gra w piłkę pozostanie w tych zawodnikach, którzy dzisiaj mają 11 lat na bardzo długo i tego im życzyłem wręczając nagrody wyróżnionym oraz dziękując wszystkim za udział.

A towarzyszący prezesowi Henrykowi Kuli przewodnicy Klubu Wybitnego Piłkarza Śląska Stanisław Oślizło, jak na legendę polskiej i śląskiej piłki nożnej przystało, podczas ceremonii zakończenia turnieju, udzielił swoim dużo młodszym kolegom, kilku dobrych rad.

- Bez pracy nie ma kołaczy – stwierdził Stanisław Oślizło. - Podziwiacie Roberta Lewandowskiego, ale żeby mógł być teraz kapitanem reprezentacji Polski i grać w Lidze Mistrzów musiał najpierw przejść drogą, którą wy w tej chwili zaczynacie. Od was zależy jak daleko dojdziecie. Musicie swoje zdolności poprzeć wytrwałą pracą, która czasem będzie wymagać wyrzeczeń. Ale jeżeli poświęcicie się piłce nożnej możecie być naprawdę szczęśliwi i dawać radość kibicom.

Zdjęcia z Dnia Piłkarza mozna oglądać w Galerii.

A oto składy drużyn, które brały udział w środowych zmaganiach 11-latków w Sosnowcu:

PODOKRĘG BYTOM:Przemysław Drohobycki, Daniel Zieliński, Franciszek Stachoń, Mateusz Anklewicz, Marcin Lazaj, Dawid Froncek, Łukasz Piontek, Bartosz Fijałkowski, Dominik Przybyłek, Mikołaj Duda, Aleksander Imiolczyk, Mateusz Szyja, Milan Pilak, Szymon Matysek. Trener Jan Górski.

PODOKRĘG CZĘSTOCHOWA:Franciszek Suchecki, Leon Rosiak, Dawid Olczyk, Norbert Gradzik, Kuba Marynowski, Michał Baryła, Miłosz Rogula, Olgierd Adamczyk, Igor Kubańczyk, Iwo Serwaciński, Kornel Gil, Filip Iłczyk, Jakub Barnat, Daniel Kubat. Trenerzy Adam Studnicki i Krzysztof Kościański.

PODOKRĘG KATOWICE:Jeremiasz Liżewski, Jan Adamiec, Dawid Waloszek, Kacper Jasnoch, Jan Adamski, Kacper Ciuchta, Maksymilian Zieliński, Oliwier Kwiatkowski, Fabian Cieślar, Dominik Łosik, Mateusz Augustyn, Szymon Jarosz, Radosław Skała, Patryk Brychczy. Trenerzy Kamil Pągowski i Mariusz Adamczyk.

PODOKRĘG TYCHY:Sergiusz Kałamaga, Filip Cudek, Olivier Długosz, Adam Ratuszny, Maksymilian Małek, Konrad Walicki, Tymoteusz Osmalak, Szymon Oziemczuk, Adrian Jończyk, Patryk Bochyński, Kacper Słanek, Julian Kuś, Oskar Wolnik, Filip Szczygieł. Trenerzy Piotr Sokół i Łukasz Biliński.

PODOKRĘG SOSNOWIEC:Dominik Grocholski, Norbert Warmuz, Oliwier Dawiec, Maksymilan Miśta, Kacper Ockoś, Igor Dziedzic, Maciej Barczyk, Bartosz Chamczyk, Wiktor Kudyba, Igor Socha, Tymoteusz Teper, Bartosz Dudziński, Patryk Stiebal, Igor Smok. Trenerzy Mariusz Stiebal i Grzegorz Przybysz.

PODOKRĘG ZABRZE:Paskal Pieczyński, Oskar Obstój, Michał Różacki, Jakub Kamiński, Adam Kupka, Paskal Szulc, Przemysław Mijas, Oskar Badocha, Kacper Capiga, Maks Olesiak, Kamil Mazur, Dawid Chojnowski, Piotr Sokalla, Patryk Starobrat. Trener Bartosz Czolka,

Powiązana galeria: