Gospodarze zwycięzcą Konopiska Cup 2017 w kategorii U12

W sobotę 18 lutego 2017 roku na hali przy ul. Sportowej w Konopiskach odbyła się kolejna odsłona turnieju Konopiska Cup 2017. Tym razem na boisku wybiegli zawodnicy urodzeni w roku 2005 i młodsi. Do Konopisk przyjechały takie zespoły jak: MUKP Dąbrowa Górnicza, MKS Zaborze, OKS Olesno, Pogoń Ruda Śląska oraz Jedność Boronów. Mecze odbywały się po 17 minut, systemem każdy z każdym, 5x5 plus bramkarze.

Nasz zespół w pierwszym spotkaniu niestety uległ drużynie MUKP Dąbrowa Górnicza 1-3 choć to my prowadziliśmy 1-0. W kolejnych spotkaniach na szczęście już nie popełniliśmy tych samych błędów. Następnym przeciwnikiem w turnieju był zespół z Rudy Śląskiej. Ten mecz wygraliśmy 1-0. Wynik mógł być dużo wyższy, ale bardzo dobrze w bramce interweniował bramkarz Pogoni. Co się nie udało w tym meczu to odrobiliśmy z nawiązką w następnym z Jednością Boronów. Wynik 6-0 mówi sam za siebie. W przedostatnim meczu graliśmy z MKS-em Zaborze, które świetnie zaczęło turniej od dwóch wysokich wygranych. Nasi zawodnicy dwa razy wychodzili na prowadzenie, ale Zaborze za każdym razem odpowiadało golem. Na pół minuty do końca meczu trafiliśmy po raz trzeci, a zabrzanom już nie starczyło czasu na odrobienie straty. Wygraliśmy 3-2 i o końcowym miejscu w turnieju musiał zadecydować ostatni mecz z OKS Olesno. W razie przegranej mogliśmy zająć nawet czwarte miejsce!! Chłopaki udowodnili jednak, że ostatnie dobre mecze to nie przypadek i nie dali żadnych szans drużynie z Olesna. Szybko strzeliliśmy dwie bramki co pozwoliło na dużym luzie i z radością finalizować kolejne akcje. Mecz zakończył się wynikiem 4-1 i mogliśmy cieszyć się z końcowego triumfu w całym turnieju.

W imieniu Zarządu Lotu Konopiska dziękujemy wszystkim zespołom za przyjazd. Mamy nadzieję, że będziecie nas odwiedzać w najbliższych latach.

Najlepszym strzelcem Konopiska Cup 2017 został

Alan SZCZEPANIK (MUKP Dąbrowa Górnicza) - strzelec 7 goli.

Najlepszym bramkarzem Konopiska Cup 2017 został

Mateusz WRÓBEL (MUKP Dąbrowa Górnicza).

Najlepszym zawodnikiem Konopiska Cup 2017 został

Bartosz KLECHA (Lot Konopiska)

Oto wyniki wszystkich spotkań:

Jedność Boronów – MKS Zaborze

6.

Jedność Boronów

Lot Konopiska
Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Oliwier DZIUBEK, Igor IŁCZYK, Eryk LISEK (4 gole), Bartosz KLECHA (3 gole), Fabian OCIECZEK (1 gol), Konrad DAWCZYK (1 gol), Jakub BARNAT, Adam DŁUGOSZ (2 gole), Szymon ŚLĘZOK (1 gol), Filip IŁCZYK (3 gole), Kamil WACHOWICZ (1 gol). Trener: Jacek CIEKOT
Pogoń Ruda Śląska
MUKP Dąbrowa Górnicza

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy przyczynili się do tak sprawnego przebiegu turnieju. Dziękujemy również juniorom Lotu za pomoc przy obsłudze zegara.