Grały Żaki [9.10.2017]

Kolejny już 3 turniej ligowy rozegrali nasi chłopcy z rocznika 2009 i młodsi.

Jedna drużyna rozgrywała swoje spotkania w Częstochowie na Wyczerpach, gdzie organizatorem był zespół Sportowej Częstochowy, natomiast druga ekipa była kolejny raz gospodarzem rozgrywek.

Drużyna grająca w Częstochowie zdobyła w 3 meczach 3 punkty wygrywając jedynie ze swoimi kolegami z Ajaksu (6:5). Kolejne mecze to nieznaczne porażki z ekipami Orlika Blachownia (5:7) oraz Sportowej Częstochowy (4:6).

We wszystkich meczach nasi chłopcy strzelili 15 bramek co cieszy, ale w ferworze zdobywanych goli często zapominali o obronie czego efektem było straconych 18 bramek.

W dzisiejszym turnieju cała drużyna zaprezentowała równy poziom, wszyscy byli zaangażowani w grę i zostawili wiele serca na boisku. Trenera cieszy fakt, że coraz częściej chłopcy popisują się ciekawymi akcjami, po których padają gole, a także coraz częściej dokonują dobrych wyborów.

Skład Turnieju w Częstochowie: Adam Musialik (3 bramki), Paweł Bambynek (4 bramki), Tomek Latoszek, Szymon Musik (2 bramki), Kuba Będkowski (3 bramki), Kuba Filipek, Marcel Jonczyk (3 bramki).

Natomiast w Konopiskach, gdzie gościnie wystąpiliśmy w roli gospodarza ponownie mierzły się ze sobą ekipy Lotu Konopiska, Alkasu Aleksandria, Skry Częstochowa oraz Płomienia Częstochowa.

W tej grupie występują chłopcy, którzy są w większości z rocznika 2010 i dopiero co stawiają pierwsze kroki w dziecięcej piłce. Z turnieju na turniej widać u chłopców ogromne postępy, ale na zwycięstwa, czy choćby strzelanie kilku bramek trzeba jeszcze cierpliwie poczekać. Chłopcy starają się na meczach wykonywać polecenia trenerów oraz są bardzo mocno zaangażowani w to co robią na boisku.

W poniedziałkowym turnieju wystąpili – Alan Pędrasik, Adrian Piwowarski, Błażej Wójcik, Szymon Trzciński, Dominik Knop oraz Jakub Mikucki.

Wielkie brawa dla chłopaków!