II Liga Junior Starszy Lot Konopiska - Jedność Boronów 2:0

W niedzielę 13 listopada drużyna Juniorów Starszych Lotu Konopiska w ramach 15 kolejki
II Ligi Śląskiej, podejmowała zespół zza miedzy - Jedność Boronów.

Gospodarze niepokonani od 3 spotkań (formalnie od 4, ponieważ mecz z Kłomnicami nie odbył się
i przyznano walkower) bez straty gola, zdobywali kolejne punkty i pieli się w górę ligowej tabeli. Zmotywowani osiągniętymi wynikami, sprawdzili swoje siły w ostatnim pojedynku tej rundy.

W meczu od początku Lot dyktował warunki gry i narzucił swój styl, który z meczu na mecz jest coraz lepszy. Cały czas utrzymywali się przy piłce, atakowali i tworzyli bardzo groźne sytuacje. Mimo dużej przewagi gospodarzy, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem. Z jeszcze większą koncentracją i zaangażowaniem gospodarze rozpoczęli drugą połowę. Od razu widoczna była dominacja nad rywalem, która przyczyniła się do wyniku końcowego.

W tym spotkaniu Trener Nowak miał komplet zawodników, co pozwoliło mu na dokonanie zmian w ustawieniu oraz wprowadzenie wartościowych zmienników, którzy wnieśli dynamiczność, spryt i skuteczność w grze. W 60 minucie po wspaniałym prostopadłym podaniu, wprowadzonego chwilę wcześniej Cezarego Gospodarka, Piotr Cierpiał skierował piłkę do bramki drużyny z Boronowa. Po zdobyciu gola widoczne było rozluźnienie gospodarzy, gdzie goście parokrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Pawła Woźniaka. W 77 minucie wyśmienitą sytuację zmarnował Gospodarek i tylko On wie dlaczego piłka nie znalazła się w siatce. Błyskawicznie naprawił swój błąd i w 80 minucie dał zespołowi z Konopisk dwubramkowe prowadzenie. Takim wynikiem zakończyło się ostatnie spotkanie rundy jesiennej.

Warto dodać, że mecz toczył się w bardzo zmiennych warunkach atmosferycznych. W pierwszej połowie było słonecznie, natomiast w drugiej połowie było zdecydowanie zimniej przez silny wiatr oraz opady śniegu. Mimo tego liczna publiczność nie opuściła trybun do ostatniego gwizdka sędziego.

Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa Juniorów i mamy nadzieję, że passa będzie kontynuowana w rundzie wiosennej. Patrząc z przekroju tych piętnastu kolejek, począwszy od pierwszych spotkań, gdzie drużyna liczyła 11 zawodników, a w ostatnim meczu kadra składała się z 21 graczy. Trener Nowak powiedział, że zawodnicy tworzą coraz bardziej zgrany i wartościowy zespół, który na wiosnę może górować w tabeli. Dodał też, że mimo zimowej przerwy Lot nie będzie spoczywał na laurach, od stycznia piłkarzy czeka ciężka praca i przygotowanie do sezonu. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że Wiosna Będzie Nasza!!!

Lot Konopiska - Jedność Boronów 2:0 (0:0)

61' Cierpiał Piotr asysta Gospodarek
80' Gospodarek Cezary

Lot Konopiska:

Woźniak - Kozak, Dylikowski ( 68' Kowalik B), Kowalik K ( 60' Polaczkiewicz), Musiał ( 84' Krawczyk) - Ciuk I, Ciuk K (88' Cierpiał M), Korzekwa, Kowalik P ( K), Kwiatkowski (55' Gospodarek) - Cierpiał (75' Płaneta)

Rez:
Tomalski ( B)