II Liga Junior Starszy Lot Konopiska - Promień Glinica 3:1

W dniu 19.03.2017 drużyna Juniora Starszego wystąpiła w II lidze śląskiej, w spotkaniu z Promieniem Glinica inaugurując tym rundę wiosenną. Poprzednie spotkanie tych drużyn zakończyło się zwycięstwem Glinicy 2:0.

Nasza drużyna przystąpiła do meczu bardzo zmotywowana i chętna do odegrania się za przegraną w poprzednim starciu. Niestety początek meczu nie układał się po naszej myśli i już w 2 minucie straciliśmy gola. Passa meczy z czystym kontem zatrzymała się przez to na liczbie 5. Goście przeprowadzili szybką akcję, nieporozumienie i brak decyzji o wybiciu piłki przez drużynę gospodarzy wykorzystał napastnik Promienia i z bliskiej odległości pokonał naszego bramkarza.

Lot Konopiska przez następne kilkanaście minut z marnym skutkiem próbował odrobić straty. Niedokładność naszych zagrań pozwoliła przeciwnikowi raz po raz stworzyć kilka groźnych sytuacji pod naszą bramką. W 15 minucie przed polem karnym został faulowany Bartosz Banasiak. Do piłki podszedł nasz kapitan, Przemek Kowalik i pięknym celnym uderzeniem z rzutu wolnego, w samo okienko, doprowadził do wyrównania.

Ta bramka dodała nam trochę pewności siebie i jeszcze w pierwszej połowie atakowaliśmy bramkę przyjezdnych, ale górą okazał się bramkarz Promienia.

Po przerwie, coraz częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale nadal nie stawili przysłowiowej „kropki nad i” w postaci bramki dającej prowadzenie.

W 75 minucie z prawej strony piłkę dośrodkował Łukarz Korzekwa, a ta przeleciała nad głowami obrońców i spadła prosto pod nogi Bartosza Banasiaka, który bez problemu pokonał bramkarza gości. Dwie minuty później po szybkiej kontrze i „rozklepaniu” obrońców przez duet Banasiak – Gospodarek, objęliśmy prowadzenie 3:1.

Do końca, nadal, z ogromnym zaangażowaniem, próbowaliśmy podwyższyć prowadzenie widząc, że z przeciwnika przysłowiowo „ zeszło” powietrze i już nie stawiał takiego oporu jak we wcześniejszych minutach spotkania.

Wynik 3:1 utrzymał się do końca i pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej stało się faktem !

Za tydzień czeka nas bardzo trudny mecz. W wyjazdowym spotkaniu gościć nas będzie lider rozgrywek – Sparta Lubliniec, ale i tym razem będziemy walczyć i postaramy się odnieść zwycięstwo.

Lot Konopiska – Promień Glinica 3:1 (1:1)

0:1 Czudaj Dawid 2'

1:1 Kowalik Przemysław ( rzut wolny po faulu na Banasiaku) 15'

2:1 Banasiak aysta Korzekwa 75'

3:1 Banasiak asysta Gospodarek 77'