II Liga Junior Starszy Olimpia Truskolasy - Lot Konopiska 0:1

W niedziele nasza drużyna gościła u wyżej notowanego rywala z Truskolas.

Przed meczem byliśmy bardzo zmotywowani i czekaliśmy na trzecie zwycięstwo z rzędu.

Od rozpoczęcia meczu zostaliśmy zepchnięci do głębokiej defensywy. Gospodarze utrzymywali się przy piłce i raz po raz znajdowali się w okolicy naszego pola karnego. W 28 minucie udało nam się przejąć piłkę i przeprowadzić kontrę i strzelić bramkę. Warto dodać, że całą akcję zapoczątkował P. Kowalik, który popisał się wspaniałym prostopadłym podaniem do skrzydłowego K. Ciuka, który dostarczył piłkę w pole karne przeciwnika a tam wspaniale odnalazł się Bartosz Płaneta, w który z najbliższej odległości posłał piłkę do bramki. Końcówkę połowy to zawodnicy z Konopisk przejęli inicjatywę i kilkukrotnie stwarzali groźne sytuacje pod bramką rywala. Natomiast gospodarze ograniczyli się w tej odsłonie do strzału w poprzeczkę.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg jak początek pierwszej. Zawodnicy Olimpii, jak najszybciej chcieli doprowadzić do wyrównania, goście z Konopisk mądrze bronili swojej bramki. Z upływem czasu znowu do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy LOT-u. Niestety po raz kolejny nie potrafimy skierować piłki do bramki i postawić przysłowiowej „ kropki nad i”.

W 70 minucie ukarany czerwoną kartką zostaje Paweł Cuglewski i było wiadomo, że gospodarze grając w przewadze, za wszelką cenę będą chcieli doprowadzić do wyrównania. A nam pozostało ostatnie 20 minut meczu tylko mądrze się bronić.

Jednak to my grając w osłabieniu marnujemy 5-6 okazji do podwyższenia rezultatu. Niestety ponownie nie grzeszymy skutecznością. Gospodarze wyprowadzają kilka groźnych akcji i również w doliczonym czasie gry piłka zatrzymuje się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Woźniaka.

Parę sekund później sędzia tego spotkania kończy mecz.

My cieszymy się z kolejnego zwycięstwa na wyjeździe z trudnym rywalem. Kolejny raz udowadniamy, że potrafimy grać w piłkę i przez początek sezonu dopiero się zgrywaliśmy ze sobą i z czasem widać tego efekty.

Serdecznie zapraszamy na ostatni mecz w tej rundzie !

Lot Konopiska – Jedność Boronów

Stadion Lot godzina 11:00

Olimpia Truskolasy - Lot Konopiska 0:1

28' 0:1 Płaneta Bartosz as Ciuk Konrad