Płomień Częstochowa - Lot Konopiska 1:17 (0:9)

Krawczyk Łukasz

Samobójcza x2

LOT Konopiska: Woźniak (K) – Musiał (55’ Świącik), Ciuk I, Kowalik K, Kowalik B – Korzekwa, Ciuk K, Sapała, Cierpiał, Kwiatkowski (60’Matyszczak) – Płaneta (60’ Krawczyk) Trener: Michał Nowak, Andrzej Cieślak

Trener Michał Nowak po meczu:

Wynik meczu mówi sam za siebie. To co się działo na boisku można określić jednym słowem – Dominacja. Fakt, drużyna przeciwna to bardzo młoda drużyna, która stawia dopiero kroki w piłce, ale w starciu z nami nie było żadnej taryfy ulgowej. Przez cały czas kontrolowaliśmy mecz oraz skutecznie wykańczaliśmy akcje. Bardzo dobrze realizowaliśmy założenia przedmeczowe i gdyby nie chwila rozluźnienia w końcówce zakończylibyśmy mecz z czystym kontem. Cieszy forma strzelecka zawodników, mam nadzieję, że w kolejnym meczu ze Skrą Częstochowa zachowamy podobną formę.

III Liga wojewódzka – Trampkarz C2

Lot Konopiska – Gmina Kłomnice 3:3 (2:0)

Gole: M. Kowalik x1, Barnat x1, Dawczyk x1

Lot: Kościelny, Błoch, Koza, Kowalik, Iłczyk, Dawczyk, Ludwikowski, Barnat, Ślimak, Klecha, Ocieczek. Rez.: Lisek, Kołodziejczyk, Walich, Długosz, J. Kowalczyk. Trener: Jacek Ciekot

W 12 kolejce III ligi wojewódzkiej Trampkarza C2 nasz zespół niestety tylko zremisował z Gminą Kłomnice 3:3.

Mecz rozpoczął się z 30 minutowym opóźnieniem z powodu problemów z dojazdem drużyny gości. Na szczęście mecz udało się rozegrać. Od pierwszych minut Lot grał szybko i zdecydowanie. W 10 minucie objęliśmy prowadzenie po bardzo ładnym uderzeniu Maćka Kowalika. Na 2:0 podwyższył Jakub Barnat, który wykorzystał sytuacje sam na sam. Do przerwy wynik się nie zmienił. W drugiej połowie goście wykorzystali błąd obrońców i zdobyli gola kontaktowego. Kiedy na 3:1 podwyższył Konrad Dawczyk nikt nie spodziewał się, że dojdzie do tak emocjonującej końcówki meczu. Bramka na 3:2 dodała chłopakom z Kłomnic skrzydeł i jeszcze bardziej dążyli do zdobycia kolejnego gola. Niestety dla nas ta sztuka im się udała w ostatniej minucie meczu. Szkoda tego meczu, ale było to dla nas bardzo dobre doświadczenie i przetarcie przed meczem na szczycie z Victorią Częstochowa, z którą zagramy w najbliższą środę o 16.30 w Częstochowie.

III Liga wojewódzka – Młodzik D1

Stradom Częstochowa – Lot Konopiska 2:8 (0:3)

Bramki: Iłczyk Igor x2, Cichoń Dawid x3, Winek Wiktor x3

Skład Lotu: Dziubek – Skóra, Frąszczak, Gutze, Walaszczyk – Jezierski, Cichoń, Kuźmiński – Kott Rez.: Winek, Jabłoński, Iłczyk. Trener : Kotas Łukasz

Był to najlepszy mecz w tym sezonie młodzików. Od początku zdominowali przeciwnika raz po raz zagrażając bramce gospodarzy. Widać było u naszych zawodników chęć, walkę oraz radość z gry, czego ostatnio brakowało. Cieszy duża ilość rodziców, którzy mocno dopingowali i w dużej mierze przyczyni się do zwycięstwa naszej drużyny. Na uwagę zasługują dwie bramki Igora Iłczyka, który nominalnie jest bramkarzem, a w tym meczu strzelał, rozgrywał i stwarzał kolegom dogodne sytuacje. Kolejny mecz Lot u siebie zagra z Unią Rędziny i liczymy na kolejny dobre spotkanie.

I liga okręgowa - Orlik E1

Liswarta Popów - Lot Konopiska 5:11

Gole: Święcicki x4, Cierpiał x4, Wesołowski, Rembisz, Kasperczyk.

Lot: Cierpiał Igor, Kościelniak, Świderski, Cierpiał Bartek, Święcicki, Kasperczyk, Rembisz, Wesołowski, Janicki. Trener: Tomasz Sobczak.

Od pierwszych minut meczu to my byliśmy drużyną, która była częściej w posiadaniu piłki i tworzyła więcej okazji strzeleckich. Bardzo dobrze w tym meczu wyglądała faza budowania gry od swojej bramki dzięki dużej aktywności naszych zawodników, jak i faza przejścia z obrony do ataku, z której strzeliliśmy dwa gole po atakach szybkich po odbiorze piłki na naszej połowie. Warto dodać, że pierwsze spotkanie przegraliśmy u siebie 6 do 4 więc jest duży postęp. Brawo dla chłopców za kolejny bardzo dobry mecz.

Lot Konopiska II - Orlik E1

Płomień Częstochowa - Lot Konopiska 3:5

Bramki: Gondro x4, Olewiński

Skład: Dzianok, Kalski, Gondro, Książek, Machoń, Trzciński, Jasiński, Kuziorowicz, Olewiński, Anysz, Wawrzyńczak Trener Adam Szczerbak

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego ataku gospodarzy i już po 5 minutach przegrywaliśmy 2:0. Na szczęście udało nam się szybko odpowiedzieć. W tym dniu bardzo aktywny był nasz skrzydłowy Marcel Gondro, który strzelił do przerwy hat-tricka. Gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie i było 3:3. W drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej w defensywie oraz stwarzaliśmy przy tym dużo sytuacji w przodzie. Jedną z nich sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jan Olewiński, a na koniec Gondro popisał się ładnym uderzeniem z za pola karnego i mecz zakończył się wynikiem 5:3 na naszą korzyść. Następny mecz to kolejny wyjazd, tym razem jedziemy do lidera Zieloni Żarki.