Ligowe ostatki Juniorów Starszych

Juniorzy rozgrywali swoje ostatnie mecze!

Sparta Lubliniec – LOT Konopiska 3:3 (2:0)

1:0 Pielok 10’

2:0 Anczok 31’

3:0 Deneko 58’

3:1 Cierpiał 67’

3:2 Sapała 68’

3:3 Cierpiał 90+1’

LOT Konopiska:

Woźniak(K) – Cierpiał, Ciuk I, Ciuk K, Cuglewski (62’ Krawczyk), Korzekwa, Kowalik K (55’ Kwiatkowski), Kowalik P (60’ Płaneta), Matyszczak (Kowalik B 55’), Musiał, Sapała (77’ Gonera)

Trener Michał Nowak

W środowy wieczór Juniorzy Starsi rozegrali zaległe spotkanie ze Spartą Lubliniec. Z racji tego, że mecz miał być rozgrywany w tygodniu i o późnej porze skorzystaliśmy z gościnności Sparty i mecz rozegraliśmy na ich nowoczesnym stadionie przy sztucznym oświetleniu.

Mecz od początku głownie toczył się na połowie LOT-u, a zespół gości ograniczał się jedynie do gry z kontry, ale te ataki były skutecznie rozbijane przez defensorów Lublińca.

Do przerwy gramy nie najgorzej, ale tracimy bramki po stałych fragmentach gry, gdzie w naszym polu karnym nasze niezdecydowanie i zamieszanie wykorzystują gospodarze i w podobny sposób aplikują nam dwie bramki.

Po przerwie obraz gry powoli ulegał zmianie. Piłkarze z Konopisk częściej dochodzili do głosu i stwarzali groźne sytuacje, ale to ponownie Sparta zdobywa bramkę. Ale 3:0 to bardzo niebezpieczny wynik o czym przekonali się gospodarze, którzy zbytnio się rozluźnili i oddali inicjatywę gościom. Najpierw piłkę do bramki kieruje Cierpiał, a chwilę później fantastycznym strzałem gola kontaktowego zdobywa Sapała. Gospodarze otrząsnęli się, ale nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Woźniaka. W 90 minucie wyrównującą bramkę strzela Cierpiał. Gospodarze rzucają wszystko na jedną kartę chcąc jeszcze odnieść zwycięstwo w tym meczu, ale ich starania były na nic, bo to goście złapali wiatr w żagle i równie groźnie kontratakowali. Kto wie, gdyby mecz potrwał parę minut dłużej, czy nie cieszylibyśmy się ze zwycięstwa.

[Kulisy]

LOT Konopiska – Orzeł Kiedrzyn 4:0 (1:0)

1:0 Cierpiał 45’

2:0 Kwiatkowski 65’

3:0 Kwiatkowski 67’

4:0 Krawczyk 77’

LOT Konopiska:

Woźniak(K) – Kowalik K, Musiał, Ciuk I, Matyszczak (60’Kwiatkowski) – Cuglewski (46 Krawczyk)’, Sapała, Korzekwa, Cierpiał, Kowalik B – Płaneta (75’ Gonera)

Trener Andrzej Cieślak, Michał Nowak

Juniorzy zwyciężają w trudnym pojedynku z Orłem Kiedrzyn.

Mecz bardzo zacięty oraz bardzo wyrównany, z którego zwycięsko wychodzą gospodarze. Na meczu miało miejsce wiele kontrowersji, ponieważ OKS Częstochowa po raz kolejny nie przysyła sędziego na mecze naszych Juniorów …

Tym samym runda jesienna dobiegła końca. Przed mami teraz parę miesięcy wytężonej pracy i poprawy paru elementów, aby wiosnę rozpocząć w pełni przygotowanym !