Młodzież grała w weekend.

Nasze zespoły spędziły pracowity weekend. Z pięciu rozegranych meczów wygraliśmy dwa z nich. Zapraszamy na relację.

II wojewódzka Liga Juniorów A1

Orzeł Pawonków – LOT Konopiska 2:14 (1:4)

LOT Konopiska:

Woźniak (K) – Ciuk I, Kowalik K, Kowalik B, Musiał (70’Matyszczak) – Korzekwa, Ciuk K, Sapała, Kowalik P(57’ Kwiatkowski), Cierpiał P – Płaneta (62’ Cuglewski). Trener Michał Nowak

W niedzielne popołudnie drużyna juniora starszego rozgrywała wyjazdowy mecz w Pawonkowie z miejscowym Orłem. Mecz od początku ułożył się po naszej myśli i objęliśmy szybko prowadzenie, ale lekkie rozluźnienie poskutkowało utratą bramki w prostej sytuacji. Jednak szybko wyciągnęliśmy wnioski i na przerwę schodzimy prowadząc 4:1. Po przerwie mając korzystny wynik, nasza gra się uspokoiła i z dużym spokojem mogliśmy realizować swoje założenia przed meczowe. W drugiej połowie po prostu zdemolowaliśmy przeciwnika aplikując mu 10 bramek, tracąc ponownie jedną. Wynik 14:2 jest najwyższą wygraną juniorów, a można powiedzieć, że gdyby nasi zawodnicy zachowali trochę zimnej krwi w sytuacjach pod bramkowych wynik mógł być okazalszy. Ucztą dla oka były bramki zdobywane przez Łukasza Korzekwę, Konrada Ciuka oraz Sebastiana Sapałę.

Kolejny mecz rozegramy w Niedzielę 15 października o godzinie 10:00, a naszym przeciwnikiem będzie drużyna Grom Miedźno. Serdecznie Zapraszamy !

III Liga wojewódzka – Trampkarz C2

Znicz Kłobuck – Lot Konopiska 1-5

Gole: Ślimak x2, Klecha x2, Lisek x1

Lot: Kościelny, Błoch, Koza, Ocieczek, Iłczyk, Klecha, Dawczyk, Ludwikowski, Barnat, Ślimak, Kołodziejczyk. Ponadto grali: Kowalik, Lisek, Dyndał, J. Kowalczyk, M. Kowalczyk. Trener: Jacek Ciekot

W 10 kolejce zmierzyliśmy się ze Zniczem Kłobuck, z którym w pierwszej rundzie zremisowaliśmy tracąc bramkę w końcówce meczu. Tym razem to spotkanie dla nas ułożyło się lepiej bo już w drugiej minucie po szybkiej akcji i podaniu Antka Kołodziejczyka prowadzenie dał nam Olaf Ślimak. Niestety gospodarze szybko otrząsnęli się po stracie gola i nie dopuszczali do kolejnych sytuacji strzeleckich, a na dodatek wyprowadzali groźne kontry. Bramkę straciliśmy po serii błędów naszych zawodników i do przerwy remisowaliśmy 1-1. Po zmianie stron nasza gra poprawiła się i zaczęliśmy stwarzać coraz więcej sytuacji. Już w pierwszej minucie drugiej części gry na 2-1 podwyższył ponownie Olaf Ślimak wykorzystując podanie od Eryka Liska. Kolejne dwa gole były autorstwa Bartka Klechy, a asysty zaliczyli Eryk Lisek oraz Olaf Ślimak. Wynik ustalił Eryk Lisek wykorzystując podanie od Maćka Kowalika.

Trzeba przyznać, że wynik odzwierciedla to co działo się na boisku, ale Znicz był bardzo trudnym przeciwnikiem. Musieliśmy stoczyć wiele trudnych pojedynków 1x1 z silnymi i szybkimi napastnikami. Nasi obrońcy stanęli jednak na wysokości zadania i nie pozwolili na wiele z ich strony. Brawo Lot!

W środę zagramy zaległe spotkanie w ramach 1 kolejki z drużyną Stradomia Częstochowa. Tydzień temu pokonaliśmy ich 4-1, ale trzeba pamiętać, że nie był to łatwy mecz.

III Liga wojewódzka - Młodzik D1

Lot Konopiska - UKS Raków Częstochowa 0-7

Skład: Dziubek, Jabłoński, Jezierski, Czerwiński, Długosz, Cichoń, Henkiel, Frąszczak, Skóra, Iłczyk, Walich, Winek. Trener: Łukasz Kotas

Całe spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy, (mecz odbył się na stadionie Lotu choć gospodarzem była drużyna UKSu - brak możliwości zagrania meczu na Rakowie), choć Lot miał swoje sytuacje ale ich nie wykorzystał. Szans na strzelenie bramki dla naszej drużyny nie wykorzystali Jezierski, Czerwiński, Długosz, Winek. UKS wykorzystywał każdy nawet mały błąd i trafiał do siatki. Wynik sprawiedliwy, ale przy odrobinie szczęścia Lot mógł strzelić kilka goli i wynik byłby inny. Do końca zostały 4 kolejki . Gramy w nich z drużynami w naszym zasięgu i jeśli chłopcy się zmobilizują mają szanse zająć miejsce w połowie ligowej stawki.

I Liga okręgowa – Orlik E1

Lot Konopiska - Ajaks Częstochowa 4-7

Gole: Święcicki x3, Rembisz

Lot: Sirek, Kościelniak, Wesołowski, Cierpiał, Święcicki, Rembisz, Kasperczyk, Janicki. Trener: Tomasz Sobczak.

W pierwszych minutach to goście mieli więcej do powiedzenia i prowadzili już 2-0, nasza drużyna bardzo dobrze na to zareagowała i po trzech golach Święcickiego prowadziła 3 do 2, przed przerwą Ajaks doprowadził do remisu. W drugiej części gry, jak i w całym spotkaniu mimo że to my byliśmy zespołem który miał większe posiadanie piłki i budował wszystkie ataki od swojej bramki to goście strzelili więcej bramek, my odpowiedzieliśmy tylko golem Rembisza z rzutu wolnego. Mimo porażki brawa dla chłopców za realizowanie założeń taktycznych i bardzo dobrą grę.

Liga regionalna – Orlik E1

Sparta Szczekociny - Lot Konopiska II 14-0

Skład: Cierpiał, Kalski, Kuziorowicz, Wawrzyńczak, Anysz, Gondro, Książek. Ponadto grali: Olewiński. Trener Adam Szczerbak

Do Szczekocin pojechaliśmy w dość osłabionym składzie bez kilku zawodników. Za pierwszą połowę można pochwalić chłopców w grze obronnej natomiast w drugiej odsłonie brakło już sił i popełnialiśmy przy tym proste błędy. Stworzyliśmy sobie naprawdę kilka dogodnych sytuacji w których powinna paść dla nas bramka i wynik byłby zupełnie inny lecz zabrakło dobrego wykończenia. W przyszły piątek gramy u siebie ze Skrą Częstochowa mając nadzieje na dużo lepszy rezultat.