Podsumowanie 2017 pierwszej drużyny

Podsumowanie udanego roku seniorów.

Przygotowania do rundy jesiennej rozpoczęli dość wcześnie bo już w marcu tego roku. Na pierwszy trening stawiło się 10 zawodników i tak było aż do maja . W tym czasie Lot wystąpił w Częstochowskiej lidze szóstek zajmując 7 miejsce (w ekstraklasie tych rozgrywek) . Te rozgrywki jak i kilka rozegranych sparingów z Alkasem Aleksandria pozwoliły na złapanie doświadczenia naszych młodym zawodnikom. Trzeba zaznaczyć że średnia wieku w drużynie nie wliczając 4 zawodników to 20 lat. Przed samą rundą szeregi Lotu zasiliło kilku juniorów , którzy jak później się okazało stanowili o sile Lotu , a byli to Eryk Kozak, Bartek Banasiak , Cezary Gospodarek, Michał Cierpiał oraz Przemek Dylikowski.

Rozgrywki rozpoczęliśmy od pięciu zwycięstw z rzędu. Niestety po serii wygranych , przyszedł kryzys . Musieliśmy uznać wyższość drużyn Ajaksu Częstochowa i Lelovii Lelów , które wyprzedziły nas w ligowej tabeli. Lot jednak się nie podłamał niepowodzeniami i do końca rundy jesiennej wygrywał wszystkie cztery mecze, kończąc ten rok na drugim miejscu mając tylko dwa punkty straty do lidera z Częstochowy.

Najlepszym strzelcem oraz asystentem drużyny został grający trener Lotu - Kotas Łukasz strzelając 7 bramek i mając 10 asyst. Dobrze spisał się też Bartek Banasiak który plasuje się w asystach i bramkach tuż za swoim trenerem mając kolejno 6 goli i 5 asyst. Najwięcej minut na boiskach B Klasy rozegrał Rafał Jezierski, Eryk Kozak oraz Patryk Dziubiński.

Najwyższa porażka 7:0 z Lelovia Lelów , najwyższe zwycięstwo z MKS II Myszków 9:1.

Podsumowując ten rok musimy uznać go za bardzo dobry chyba nikt nie spodziewał się tak dobrej postawy naszych seniorów. Zaznaczmy że w 90% drużyna składa się z zawodników z Konopisk i okolic , którzy w tak krótkim czasie zdołali podnieś swoje umiejętności piłkarskie na tyle , aby wygrać 9 meczów na 11 możliwych. W drużynie w tych zwycięstwach pomagali zdolni juniorzy z rocznika 1999 oraz 2000, między innymi Przemek Kowalik, Paweł Woźniak, Paweł Cuglewski, Marcel Kwiaykowski, Patryk Musiał, Piotr Cierpiał i Bartek Kowalik (brat naszego kapitana Konrada Kowalika).

Kadra Lotu :

Leonid Baliskyi, Juri Dunets,Kotas Łukasz, Cezary Gospodarek, Tomasz Kuś, Rafał Jezierski,Jakub Sapała, Kuba Ciuk,Kuba Plaza, Przemek Kowalik, Konrad Kowalik, Bartek Kowalik, Paweł Cuglewski, Paweł Woźniak,Przemek Dylikowski, Bartek Banasiak,Patryk Dziubiński, Tomasz Miżejewski, Dariusz Figzał, Robert Opala, Piotr Gajzner, Michał Cierpiał , Piotr Cierpiał,Eryk Kozak,Patryk Musiał.

Kierownikiem drużyny jest Dariusz Wysocki oraz Przemysław Wachowicz . W trenowaniu drużyny pomaga trener Michał Nowak, a trenerem bramkarzy jest Tomasz Kuś.