Raków Częstochowa zwycięzcą Konopiska Cup 2017 w kategorii U13

11 lutego 2017 roku odbyła się kolejna odsłona turnieju Konopiska Cup 2017 dla rocznika 2004 i młodszych. Do Konopisk zjechały się czołowe zespoły ze Śląska takie jak Ruch Chorzów, Stadion Chorzów i Raków Częstochowa. Odwiedziły nas również Victoria 1918 Jaworzno oraz zespół z województwa kieleckiego Football Academy Jędrzejów.

O godzinie 9.00 głos zabrał Prezes Lotu Konopiska Rafał Jezierski, który dokonał uroczystego otwarcia turnieju, po czym wszystkie zespoły przystąpiły do rywalizacji. Mecze odbywały się po 17 minut, systemem każdy z każdym, 5x5 plus bramkarze.

Nasz zespół w pierwszym meczu zmierzył się z Ruchem Chorzów. Drużyna z Chorzowa była bardzo dobrze zorganizowana w obronie i nie pozwoliła nam na zbyt wiele w tym spotkaniu, które zakończyło się porażką 0:5. W drugim spotkaniu zagraliśmy z przyszłym triumfatorem turnieju Rakowem Częstochowa i znowu ulegliśmy, ale tym razem nieznacznie 2:3. Jak się okazało były to jedyne nasze porażki w Konopiska Cup. Chłopaki już w meczu z Rakowem pokazali całkiem niezłą grę i pokazali ją również w dalszej części turnieju pokonując Victorię Jaworzno 3:0 i FA Jędrzejów 3:1. Najciekawiej zapowiadał się mecz ze Stadionem Chorzów bowiem tylko zwycięstwo dawało nam trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Mecz rozpoczął się lepiej dla Stadionu, który wykorzystał nasz błąd w obronie i wyszedł na jedno bramkowe prowadzenie. Nasi młodzi zawodnicy dążyli jednak do wyrównania co udało się na 7 minut do końca meczu za sprawą pięknego strzału z woleja Bartosza Klechy. Do końca regulaminowego czasu gry żadnemu zespołowi nie udało się strzelić zwycięskiej bramki co doprowadziło do „szwedzkiej” dogrywki. W regulaminie zawodów znalazł się zapis, w którym po każdym remisie następuje dogrywka. Przez minutę oba zespoły grają bez jednego zawodnika. Jeżeli nie padnie bramka to z boiska schodzi znowu jeden zawodnik z każdej drużyny, aż do sytuacji w której oba zespoły grają 1x1 plus bramkarze. Za zwycięstwo w dogrywce zespół otrzymywał dodatkowy punkt. Lot musiał więc wygrać, aby wyprzedzić Stadion. Nasi rywale jednak umiejętnie utrzymywali się przy piłce aż do sytuacji, w której oddali niecelny strzał i mieliśmy piłkę w sytuacji 1x1 plus bramkarze. Trener Jacek Ciekot postawił wszystko na jedną kartę wycofując brakarza. Na boisku zostali Antek Kołodziejczyk i Bartosz Klecha przeciwko jednemu zawodnikowi w polu i bramkarzowi ze Stadionu. Nasi zawodnicy rozegrali sytuację 2x1 perfekcyjnie i zdobyli bramkę na wagę III miejsca w turnieju.

Konopiska Cup 2017 w kategorii U13 wygrał Raków Częstochowa wygrywając wszystkie spotkania. Na drugim miejscu uplasował się Ruch Chorzów, który w bezpośrednim pojedynku z Rakowem prowadził już 2:0, ale ostatecznie przegrał 2:3. W imieniu Zarządu Lotu Konopiska dziękujemy wszystkim zespołom za przyjazd. Mamy nadzieję, że będziecie nas odwiedzać w najbliższych latach.

Najlepszym strzelcem turnieju Konopiska Cup 2017 został zawodnik Stadionu Chorzów Jan Pecka - strzelec 7 goli.

Najlepszym bramkarzem turnieju Konopiska Cup 2017 został Karol Migano z Football Academy Jędrzejów.

Najlepszym zawodnikiem turnieju Konopiska Cup 2017 został zawodnik Rakowa Częstochowa Oskar Rubik.

Oto wyniki wszystkich spotkań:

Victoria 1918 Jaworzno – FA Jędrzejów

6.

Victoria 1918 Jaworzno

0

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Maciek KOWALIK, Miłosz KOŚCIELNY, Bartosz BŁOCH, Bartosz KLECHA (3 gole), Konrad KOZA, Konrad DAWCZYK, Jakub BARNAT (1 gol), Antek Kołodziejczyk (2 gole), Mikołaj KOŁACZYK (1 gol), Filip IŁCZYK (2 gole), Jan DYNDAŁ, Mateusz LUDWIKOWSKI (1 gol). Trener: Jacek CIEKOT

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy przyczynili się do tak sprawnego przebiegu turnieju. Dziękujemy również juniorom Lotu za pomoc przy obsłudze zegara.