Tak grały nasze drużyny czyli WEEKEND Z LOTEM

W weekend odbyło się kilka meczy naszych drużyn młodzieżowych. Oto krótkie relacje.

II Liga Juniorów Starszych A1

Lot Konopiska – Polonia Poraj 0:1 (0:0)

0:1 Mikołaj Barczyk 54’

Skład: Woźniak (K) – Ciuk I, Musiał, Kowalik K, Kowalik B – Korzekwa (Matyszczak 70’), Kowalik P (Krawczyk 85’), Sapała, Ciuk K, Cuglewski (Gonera 75”) – Cierpiał (Płaneta 73’). Trener: Michał Nowak

Niestety juniorzy starsi przegrywają kolejny mecz w swojej lidze. Tym razem lepszym zespołem okazała się drużyna Polonii Poraj. Mecz toczony w szybkim tempie przez oba zespoły. W pierwszej połowie to gospodarze tworzą sobie więcej dogodnych sytuacji, ale niestety piłka nie znajduje drogi do bramki. W drugiej połowie goście atakują mocniej czego efektem była bramka zdobyta po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Niestety sprawdza się piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W ten sposób można podsumować mecz Juniorów Lotu. Kolejny mecz, w którym gramy bardzo dobrze, ale niestety naszą bolączką jest skuteczność w sytuacjach podbramkowych. Miejmy nadzieję, że juniorzy otrząsną się po trzech zimnych prysznicach i wrócą na właściwe tory.

III Liga Wojewódzka Młodzik D1

Zieloni Żarki - Lot Konopiska 5:4 (2:3)

Bramki: Barnat, Długosz, Dawczyk, F. Iłczyk

Skład: Iłczyk - Kowalczyk, Kowalczyk, Kuźmiński, Barnat - F. Iłczyk, Długosz, Dawczyk - Jezierski. Grali również: Jabłoński, Walaszczyk, Cichoń, Frąszczak, Gutze. Trener: Łukasz Kotas

Lot mecz rozpoczął bardzo dobrze i już po 5 minutach prowadził 3:0 po bramkach Barnata , Długosza i Dawczyka. Niestety po dobrym początku nasza drużyna się bardzo rozluźniła i dała dojść do głosu Zielonym, którzy sukcesywnie wykorzystywali swoja przewagę. 5 minut przed końcem meczu Zieloni prowadzili 4:3 . Nasz zespół odpowiedział bramką Iłczyka . Kiedy wszyscy myśleli o końcowym gwizdku ostatnią akcję meczu przeprowadzili miejscowi i strzelili zwycięskiego gola.

ORLIK E1 I liga

Lot Konopiska - Stradom Częstochowa 7:10

Gole: 4 x Cierpiał, 2x Rembisz, Święcicki

Skład: SIrek, Kasperczyk, Cierpiał, Rembisz, Święcicki, Trzciński, Janicki, Jasiński, Wesołowski, Świderski, Kościelniak, Zych. Trener: Tomasz Sobczak

Mecz w którym popełniliśmy za dużo błędów indywidualnych żeby myśleć o zwycięstwie, dużo chaosu na boisku z obu stron i niestety mało dobrej jakościowo piłki nożnej. Trzeba pamiętać, że chłopaki są na początkowym etapie szkolenia więc patrzymy w przyszłość pozytywnie. Ciężka praca przyniesie efekty.

ORLIK E1 grupa IV

Skra Częstochowa - Lot Konopiska 13:3

Bramki: Machoń, Gondro x2

Skład: Dzianok - Lesiński, Kuziorowicz, Kalski, Szafert, Machoń, Książek. Ponadto grali: Gondro, Wawrzyńczak, Wysocki, Olewiński. Trener: Adam Szczerbak

W Piątek rozegraliśmy pierwszy mecz w sezonie na wyjeździe w Częstochowie z tamtejszą Skrą. Przegraliśmy wysoko, bo aż 13-3, ale wynik mógł być zdecydowanie inny gdybyśmy wykorzystali swoje sytuacje oraz nie popełniali prostych błędów. W pierwszej połowie bramkę dla nas strzelił Bartłomiej Machoń, a po przerwie na boisku pojawił się Marcel Gondro, który dołożył 2 trafienia. Następny mecz rozegramy za tydzień (piątek) u siebie, a rywalem będzie Płomień Kuźnica Marianowa.