V miejsce w MMŚl w Futsalu U12.

Zespół Lotu Konopiska z rocznika 2005 wystąpił dzisiaj w Młodzieżowych Mistrzostwach Śląska w Futsalu w Rudzie Śląskiej. Niestety, mimo trzech zwycięstw i jednej porażki w całym turnieju zajęliśmy miejsce V.

Turniej bardzo dobrze zaczął się dla naszej drużyny. W pierwszym meczu pokonaliśmy Rekord Bielsko-Biała 3-2, który specjalizuje się w grze na hali. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Filip Iłczyk. W drugim naszym spotkaniu niestety ulegliśmy Ruchowi Chorzów 0-4. Jak się później okazało ta wysoka porażka okazała się bardzo bolesna, bowiem zadecydowała o naszym miejscu w tabeli. W ostatnim meczu grupowym chłopakom wychodziła każda akcja. W ciągu 12 minut gry Lot wygrał aż… 13-1. Sześć bramek zdobył Filip Iłczyk, trzy trafienia zanotował Konrad Dawczyk, dwa – Jakub Barnat, po jednej bramce dołożyli Eryk Lisek i Bartosz Klecha. Po podliczeniu punktów okazało się, że trzy zespoły mają zgromadzone po 6 punktów i o miejscu w tabeli musiała zdecydować mała tabelka. Jako, że nasz zespół po porażce z Ruchem miał najgorszy bilans bramkowy, zostaliśmy sklasyfikowani na trzecim miejscu w grupie.

W meczu o V miejsce rozgromiliśmy zespół z Żywca 5-0 po dwóch golach Filipa Iłczyka, dwóch – Jakuba Barnata oraz jednym Eryka Liska.

W całym turnieju zdobyliśmy najwięcej bramek – aż 21. Przegraliśmy tylko jeden mecz. Jako jedyni pokonaliśmy Rekord Bielsko-Biała, który został Mistrzem Śląska. Królem Strzelców z 11-oma golami został Filip Iłczyk. Nie wystarczyło to jednak, żeby cieszyć się przynajmniej z miejsca na podium. Mimo wszystko chłopakom za dobrą grę należą się duże brawa.

Wyniki naszej grupy:

Ruch Chorzów - AP Gliwice 3-0

Rekord B-B - Lot Konopiska 2-3

Gole: Filip Iłczyk - 3

Lot Konopiska - Ruch Chorzów 0-4

AP Gliwice - Rekord B-B  2-6

Ruch Chorzów - Rekord B-B - 0-3

Lot Konopiska - AP Gliwice 13-1

Gole: Filip Iłczyk - 6, Jakub Barnat 2, Konrad Dawczyk - 3, Bartosz Klecha - 1, Eryk Lisek - 1

Mecze o miejsca:

Juwe Tychy - AP Gliwice 1-1 (1-2kk)

T.S United Żywiec - Lot Konopiska 0-5