Weekendowe turnieje żaków w Pawonkowie

W przedostatni weekend listopada nasze najmłodsze drużyny rozgrywały turnieje w Pawonkowie. Jako pierwsi w sobotę zmagania rozpoczęli chłopcy z rocznika 2010 i młodsi, którzy zajęli 9 miejsce. W meczach grupowych naszym chłopcom udało się zdobyć 1 punkt po bezbramkowym remisie z Ajaksem I Częstochowa. W pozostałych spotkaniach nieznacznie ulegaliśmy drużynom KKSu Katowice (1:0) oraz gospodarzy z Pawonkowa (1:0). Natomiast w meczu z drużyną Orlika I Blachownia przegraliśmy 3:0.

W spotkaniu o miejsce pokonaliśmy drużynę Orlika II Blachownia 4:0, a bramki strzelali Kacper Irek x2, Filip Trela oraz Wiktor Cierpiał w ostatniej akcji meczu.

Skład turnieju rocznik 2010: Adrian Piwowarski, Błażej Wójcik, Filip Trela, Wiktor Cierpiał, Jan Knopik, Jan Pyrkosz, Mateusz Sobala, Kuba Filipek, Kuba Mikucki, Kacper Irek.

[GALERIA]

Dzień później w niedzielę zmagania turniejowe podjęli chłopcy z rocznika 2009 i młodsi. W tym turnieju nasi zawodnicy okazali się nieznacznie lepsi od swoich młodszych kolegów grających w sobotę zajmując 8 miejsce. Chłopcy rozpoczęli zawody od minimalnej porażki z drużyną Gwarka Tarnowskie Góry II (2:1). Bramkę w tym meczu zdobył Dorian Dziubek. Następnie Lot podejmował ekipę Górnika Zabrze, którą pokonał 4:0 po bramkach Kuby Będkowskiego x2, Szymona Musika z karnego oraz Szymona Szyi z rzutu wolnego. W trzecim meczu nasi chłopcy grali przeciwko innej drużynie z Zabrza, a mianowicie Gwarkowi Zabrze. To spotkanie zakończyło się porażką Lotu 3:0. Zwycięstwo w ostatnim meczu w grupie przeciwko drużynie Orła Piątkowisko mogło dać naszym zawodnikom 2 miejsce w grupie i możliwość walki o najwyższe cele, jednakże po końcowym gwizdku to Lot schodził pokonany 2:0. Nasi chłopcy zdobyli w 4 meczach grupowych 3 punkty co pozwalało na grę o 7 miejsce w turnieju.

W ostatnim meczu Lot uległ 2:0 drużynie GKS-u Rozbark Bytom zajmując tym samym 8 miejsce.

Skład turnieju rocznik 2009: Damian Wachowicz, Ksawery Książek, Bartek Kopyt, Paweł Bambynek, Tomek Latoszek, Szymon Szyja, Dominik Knop, Adaś Musialik, Szymon Musik, Kuba Będkowski, Dorian Dziubek, Marcel Jonczyk.

Wyniki osiągnięte przez naszych chłopców zarówno w pierwszym jak i drugim turnieju motywują do dalszej ciężkiej pracy na treningach.

[GALERIA]