Wyniki grup młodzieżowych /07-09 września/

Junior B1

Lot Konopiska - Unia Rędziny 1:7

Dawczyk – rzut karny

Nie wyszedł naszym juniorom 2 pojedynek ligowy. Strach przed większym i agresywnie grającym (zarówno piłkarsko jak i słownie) przeciwnikiem sparaliżował zawodników Lotu, którzy po 45 minutach schodzili przegrywając 0:6. Drużyna zareagowała bardzo dobrze, 2 połowa to nasza przewaga i dużo sytuacji, niestety co rusz wybijano nas z rytmu – drużyna gości przedłużała wszystko co tylko się dało. My grając w piłkę 2 połowę pokazaliśmy się z dobrej stronie, zespół Unii natomiast dostał kolejną w sezonie czerwoną kartkę, a naszym zdaniem powinno ich być więcej. Z optymizmem patrzymy w przyszłość. W Naszym zespole debiutuje wypożyczony z Orlika Blachownia Oskar Dębski, który rozegrał dobre 45 minut.

Świącik – Jezierski, Skóra, Długosz, Dyndał, Dawczyk, Ludwikowski, Chudy, Ślimak, Henkiel, Winek oraz Frąszczak i Dębski. Trener Michał Jelonek

Młodzik D1

Lot Konopiska - Zieloni Żarki 2:3

Gole: Bartek Cierpiał x2

W 4 kolejce III Ligi wojewódzkiej Młodzika Starszego zmierzyliśmy się z zespołem Zielonych Żarki, który tak jak my zdobył w tych rozgrywkach 6 punktów. Jest to dopiero początek ligi, ale z uzbieranych punktów wyszło że grały ze sobą zespoły z miejsc 1-2. Nasi młodzicy już w 9 minucie objęli prowadzenie po strzale z dystansu Bartka Cierpiała. Z każdą minutą Lot atakował coraz śmielej, ale to goście strzelili bramkę dającą im remis. Pod koniec pierwszej połowy obrońca gości obronił ręką strzał po którym piłka zmierzała do bramki, a sędzia podyktował dla nas rzut karny. Pewnym strzałem pod poprzeczkę wyszliśmy na prowadzenie.
       Drugą połowę niestety przegraliśmy 0:2 choć graliśmy jeszcze lepiej jak przed przerwą. W przeciągu 5 minut powinniśmy "zamknąć" ten mecz wykorzystując stworzone 100 procentowe sytuacje. Niestety nie umieliśmy dobić przeciwnika, który wyprowadzając dwa szybkie ataki zakończył je golami. Do ostatniej minuty walczyliśmy o korzystny rezultat, ale goście mieli tego dnia mnóstwo szczęścia.
Mecz zakończył się naszą porażką, ale z gry i postępów jaki zrobił ten zespół na przestrzeni ostatnich miesięcy trzeba być zadowolonym. Nie zawsze wygrywa zespół, który bardziej zasługuje na wygraną i dlatego sport jest taki piękny.
       W środę 11 września o godz. 17.00 zagramy z Płomieniem Kuźnica Marianowa. Będziemy mieli szybko okazję do potwierdzenia dobrej gry.

Skład: Cierpiał I, Dekiela, Zych, Świderski, Paulewicz, Trzciński, Janicki, Cierpiał B, Gondro, Sirek, Olewiński, Książek. Trener: Jacek Ciekot

Orlik E1

Raków Częstochowa - Lot Konopiska 20:2

Bramki: Cuglowski, Jonczyk

W tym spotkaniu drużyna gospodarzy była lepsza od nas w każdym aspekcie. Niestety nie podjęliśmy walki i przegrywamy bardzo wysoko. Następny mecz to znowu wyjazd, tym razem zagramy ze Sportowa Częstochowa.

Skład: Hewig, Dziubek, Kopyt, Gondro, Musialik, Cuglowski, Jonczyk, Sobala, Irek, Trela, Musik, Filipek. Trener Adam Szczerbak.