Wyniki grup młodzieżowych /11-14 września/

Junior B1

Lot Konopiska – UKS Raków 0:2 (0:0)

Stare piłkarskie przysłowie mówi, iż nie wykorzystane sytuacje się mszczą i tak było w przypadku tego meczu. Przeciwnik oddając 2 celne strzały na naszą bramkę zdobywa 2 gole. Zespół Lotu oddał ich około 20 przy okazji 2 razy trafiając w poprzeczkę. Sama gra i wszystkie jej fazy od budowania przez konsolidację do szukania sytuacji strzeleckiej wyglądały bardzo dobrze. Zawiodła skuteczność, która wymaga poprawki.

Świącik – Jezierski, Skóra, Długosz, Dyndał, Cichoń, Dawczyk, Ludwikowski, Chudy, Henkiel, Winek oraz Frąszczak i Dębski. Trener Michał Jelonek

Młodzik D1

Płomień Częstochowa - Lot Konopiska 1:4

Gole: Bartek Cierpiał x1, Trzciński x1, Świderski x1, sam.

W ostatnim tygodniu nasi młodzicy rozegrali dwa mecze. W środę 11-go września o godz. 17.00 rozegraliśmy 5 kolejkę w Lidze młodzika. Nie było to dla nas łatwe spotkanie jak pokazuje wynik końcowy, ale to Lot zdecydowanie bardziej zasłużył na wygraną tego dnia. Już w 4 minucie prowadziliśmy 1:0 po golu samobójczym. Mecz przebiegał pod nasze dyktando, tworzyliśmy kolejne sytuacje podbramkowe, ale ze słabą skutecznością. Kolejna bramka wpadła dopiero w 16 minucie, a jej strzelcem był Bartek Cierpiał. Gospodarze nie byli w stanie zagrozić naszej bramce. Niestety jedyny strzał jaki oddali w pierwszej połowie znalazł drogę do naszej bramki, a Igor Cierpiał był bez szans wobec silnego uderzenia z rzutu wolnego.
       Druga połowa była bardzo podobna. Gospodarze dobrze się bronili, ale okazji nie stwarzali, za to nasi młodzicy pudłowali w prostych sytuacjach. Dopiero w 48 minucie na 3:1 podwyższył Adrian Trzciński, a wynik w ostatniej akcji meczu ustalił Franek Świderski.

Skład: Cierpiał I, Dekiela, Zych, Świderski, Trzciński, Janicki, Cierpiał B, Gondro, Sirek, Olewiński, Książek. Trener: Jacek Ciekot

Mecz II - Młodzik D1

Lot Konopiska – Sparta Lubliniec 12:2

Gole: Bartek Cierpiał x4, Janicki x3, Palewicz x2, Sirek x2, Świderski x1

W 6 kolejce III Ligi wojewódzkiej Młodzika Starszego zmierzyliśmy się z zespołem Sparty Lubliniec. Chłopaki w tym sezonie są w dobrej dyspozycji i chcieli to koniecznie potwierdzić w kolejnym spotkaniu. Zanim mecz rozpoczął się na dobre było już 3:0 dla Lotu. Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał Damian Janicki. Po chwili składną akcję wykończył Olek Paulewicz, a na trzy podwyższył Bartek Cierpiał. Do przerwy do bramki drużyny z Lublińca trafiali jeszcze drugi raz Olek oraz Damian.
       W drugiej połowie nie zamierzaliśmy na tym poprzestawać, ale to goście strzelili pierwszego gola po naszym błędzie w rozegraniu piłki. Mimo wszystko w naszej grze nic się nie zmieniło. Dalej kontrolowaliśmy mecz, szybko odbieraliśmy piłkę oraz wymienialiśmy dużo podań. Kolejne bramki były efektem dobrej, zespołowej gry. Cztery bramki w tym spotkaniu zdobył Bartek Cierpiał, a hat-trickiem popisał się Damian Janicki. Po dwa gole dołożyli Daniel Sirek oraz Olek Paulewicz, a wynik ustalił Franek Świderski.
       Cieszymy się z kolejnej wygranej, ale przede wszystkim z dobrej gry. W sobotę zagramy z niepokonaną do tej pory Skrą Częstochowa. Będzie to prawdziwy test dla naszego zespołu. Już nie możemy się doczekać soboty.

Skład: Cierpiał I, Dekiela, Zych, Świderski, Paulewicz, Trzciński, Janicki, Cierpiał B, Gondro, Sirek, Olewiński, Książek. Trener: Jacek Ciekot

Orlik E1

Sportowa Częstochowa - Lot Konopiska 5:7

Bramki: Jonczyk x4, Cuglowski, Wójcik, Gondro.

Po trzech porażkach z rzędu, zła passa została przerwana. W końcu było widać u nas zapał, determinację i chęć zwycięstwa. Wszyscy chłopcy zagrali bardzo dobre spotkanie, ale na szczególną pochwałę zasługuje nasz bramkarz - Jakub Hewig. W drugiej połowie popisał się kilkoma pięknymi interwencjami, które mogły zmienić losy spotkania. Mamy nadzieje, że teraz będzie już tylko lepiej. Następny mecz gramy u siebie i podejmujemy Akademie Lubliniec.

Skład: Hewig, Dziubek, Filipek, Kopyt, Gondro, Cuglowski, Jonczyk, Wójcik, Trela, Musik. Trener Adam Szczerbak.

W sobotę natomiast nasi Orlicy wzięli udział w turnieju im. Eugeniusza Seifrieda, który odbył się na boisku Skry Częstochowa. Zaproszone zostało 5 drużyn. Rozgrywki odbyły się w systemie każdy z każdym.
A tak przedstawiają się wyniki naszego zespołu:
Lot - Beniaminek Cz-wa 5-0
Lot - MULKS Łask 3-0
Lot - Zagłębie Sosnowiec 0-3
Lot - Jurajskie Wilki 1-0

W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy 2 miejsce. Chłopcy otrzymali puchar, medale oraz nagrody rzeczowe.