Wyniki grup młodzieżowych /12-14 października/

Junior B1

Unia Rędziny – Lot Konopiska 2:3 (2:2)

Bramki: Winek, Ludwikowski, Dawczyk

Świetny wynik na bardzo trudnym terenie wykręcili nasi juniorzy! Zwyciężamy po wielkiej walce.
       Już w 3 minucie Konrad Dawczyk podszedł do rzutu karnego, bramkarz wybił piłkę, ta odbijając się od słupka nie minęła linii bramkowej. Po kilku minutach było już 0:1, składną akcję Lotu kończy Wiktor Winek, pakując piłkę do bramki. Rzut rożny dla Unii, nasze błędy i 1:1. Gra toczyła się od jednej bramki do drugiej. Złe wybicie bramkarza Rędzin, wysoki press całego zespołu, Mateusz Ludwikowski odbiera piłkę i mamy 1:2. Gapiostwo naszego zespołu i wynik znów remisowy. Pierwsza połowa to wyrównana gra. Natomiast 2 część meczu to przewaga gospodarzy. Kilkukrotnie przed utratą gola ratuje nas Świącik, a w ataku zwyczajnie brakuje sił w starciu z przewagą fizyczną przeciwnika. Aż do 90 minuty, kiedy Ludwikowski zostaje faulowany w polu karnym. Do piłki podchodzi niezrażony 1 próbą nasz kapitan Dawczyk i mamy 2:3!

Brawa dla całego zespołu za duży wysiłek. Dziś zagraliśmy dobre zawody, które dosłownie kosztowały nas dużo zdrowia. I to dosłownie, bo ze złamaną ręką mecz skończył Bartek Gutze, który dopiero co wrócił po chorobie. Na boisku było widać jedność i walkę o każda piłkę. To cieszy. - skomentował Trener Michał Jelonek.

Skład: Świącik – Dawczyk, Sławiński, Dyndał, Dębski, Henkiel, Ligorowski, Skóra, Chudy, Ludwikowski, Winek oraz Frąszczak i Gutze. Trener Michał Jelonek

Młodzik D1

Zieloni Żarki - Lot Konopiska 2:1

Gole: Przeniosło x1

Niestety nie udało nam się zrewanżować drużynie Żarek za porażkę w 1 rundzie. Mecz miał podobny przebieg jak pierwszy z tym że to gospodarze wyszli pierwsi na prowadzenie. Pierwszą połowę graliśmy trochę niedokładnie, w prostych sytuacjach albo brakowało dobrego przyjęcia albo dobrego podania. Z każdą minutą jednak nasz zespół się rozkręcał i doprowadził do wyrównania po golu Borysa Przeniosło. Druga połowa była już dużo lepsza w naszym wykonaniu. Tworzyliśmy kolejne okazje i tylko nasza niefrasobliwość pod bramką gospodarzy nie pozwoliła nam strzelić kolejnych bramek. Przez znaczną część drugiej połowy Żarki nie były w stanie wyjść z własnej połówki, ale w końcówce spotkania pozwoliliśmy im zbliżyć się do naszej bramki co wykorzystali zdobywając zwycięskiego gola. Niestety po raz kolejny musimy doświadczyć porażki będąc zespołem lepszym. Dobra gra przyniesie owoce w przyszłości, a teraz nie wynik jest najważniejszy tylko to jak rozwijają się poszczególni zawodnicy.

Skład: Cierpiał I, Dekiela, Zych, Świderski,Trzciński, Janicki, Paulewicz, Cierpiał B, Gondro, Sirek, Olewiński, Książek, Przeniosło, Jasiński. Trener: Jacek Ciekot

Orlik E1

Lot Konopiska - Raków Częstochowa 1:18

Bramka: Sobala

W tym meczu nie mieliśmy nic do powiedzenia. Od początku przeciwnik zaatakował nas wysokim pressingiem, który skutkował szybko straconymi bramkami. Druga połowa była trochę lepsza w naszym wykonaniu, ale goście byli do końca konsekwentni wygrywając przy tym bardzo wysoko. Kolejny mecz znów gramy u siebie, ale tym razem podejmujemy Sportową Częstochowa.

Skład: Hewig, Kopyt, Filipek, Gondro, Dworaczyk, Cuglowski, Jonczyk, Sobala, Trela, Mikucki, Musik, Irek. Trener Adam Szczerbak.

Żaki F1 i F2

Ostatnie rozgrywki Ligi Żaków zawitały 14.10 do Starczy, gdzie już tradycyjnie zmierzyły się dwa zespoły z Konopisk, Kamienica Polska oraz gospodarze, czyli zespół Czarnych.
       Nasza starsza grupa wybrała się na ten turniej w okrojonym składzie. Trener chciał sprawdzić wszystkich młodych zawodników. Reszta w piątek zagra mecz kontrolny ze Zniczem Kłobuck. Mimo tego, że graliśmy tylko w pięciu to i tak udało się wygrać dwa z trzech spotkań. Brawo dla chłopaków.
        Nasi młodsi gracze w składzie: Filip Brusz, Nathan Ozimek, Bartosz Grzyb, Tymon Wiśniewski oraz Szymon Sobala doznali 3 porażek, a jedyną bramkę zdobył w meczu przeciwko Czarnym - Bartosz Grzyb. Brawo dla chłopaków za przebrnięcie przez pierwszy etap jakim było zmierzenie się z innymi zespołami w rozgrywkach ligowych.