Wywiad z trenerem Nowakiem . Zapraszamy

Zapraszamy na wywiad z trenerem drużyny juniorów starszych Nowakiem Michałem.

Witam.

Cześć

Jak oceniasz rundę w wykonaniu swojej drużyny?

Runda w naszym wykonaniu wypadła bardzo dobrze, może nawet powyżej naszych oczekiwań, zawsze lepiej zaskakiwać się pozytywnie. Świetnie prezentowaliśmy się
w końcówce rundy jesiennej i mam nadzieję, że wiosną będzie równie dobrze, a być może lepiej.

Początek sezonu dla twojej drużyny był ciężki ale z meczu na mecz zawodnicy się poznawali i zgrywali co pozwoliło osiągnąć cenne wyniki a przełomowym momentem był mecz z Pankami wygrany czy zgadzasz się z tym?

Zgadzam się z tym, że mecz z ówczesnym wiceliderem z Panek był przełomowy. Aczkolwiek drużyna już wcześniej prezentowała się dobrze i kwestią czasu było to kiedy zaczniemy
w końcu wygrywać.
Początek faktycznie był dla nas trudny. Na pierwszych zajęciach spotkaliśmy się w maju i od tego czasu trenowaliśmy i przygotowywaliśmy się do sezonu. Niestety, ze względów formalnych część zawodników nie mogła występować w pierwszych meczach tego sezonu.
W trzech początkowych meczach dysponowałem tylko jedenastoma zawodnikami (w tym dwoma bramkarzami). Natomiast później już było lepiej, dołączyło kilku wartościowych zawodników, kadra się powiększała. Miałem możliwość dokonywania zmian, ustawień taktycznych i tak na prawdę w meczu z Pankami to wszystko "odpaliło". Drużyna zaczęła grać coraz lepiej, załapała styl gry preferowany przeze mnie i przynosi to efekty. Bardzo szkoda początku gdzie te punkty nam po prostu uciekły.
Obecnie w kadrze jest 21 zawodników. Jest rywalizacja, jest profesjonalizm, są wyniki
a przede wszystkim jest dobra atmosfera. Dla mnie to ogromny komfort i cieszy mnie fakt,
że mogę pracować z taką drużyną.

Czy wyróżnił byś szczególnie jakiegoś zawodnika?

Nie, niestety nie mogę szczególnie wyróżnić jednego zawodnika. To cały ZESPÓŁ zasługuje na wyróżnienie. Każdy zawodnik tej drużyny swoją pracą, zaangażowaniem i przede wszystkim profesjonalizmem w tym co robi zasługuje na szczególną uwagę. Nie często zdarza się aby grupa zawodników tworzyła tak zgrany kolektyw na boisku i poza nim. Ogromna przyjemność pracować z takimi zawodnikami.

Jakie plany na dalszą część roku?

W niedzielę rozegraliśmy ostatni mecz w rundzie jesiennej. Teraz przechodzimy do okresu lekkiego roztrenowania, może uda nam się rozegrać sparing póki pogoda pozwala. Powoli również przechodzimy na zajęcia na halę. Nadal będziemy trenować 3 razy w tygodniu mniej więcej do świąt. W planach mam do rozegrania parę wewnątrzdrużynowych turniejów
w tenisa stołowego, siatko-nogę czy w Fifę, przecież nie samą piłką człowiek żyje.
Po przerwie spotykamy się w nowym roku i bierzemy sie do pracy.

Jak będzie przygotowywać się drużyna do rundy rewanżowej?

Jak wspomniałem wcześniej teraz okres roztrenowania. Od stycznia czeka nas okres przygotowawczy, który postaramy się mocno przepracować. Zostaliśmy zaproszeni na kilka turniejów halowych. W planach mamy również parę sparingów. Na pewno będziemy chcieli szybko zamienić halę na boisko. W połowie marca prawdopodobnie wystartuje runda rewanżowa i wtedy zweryfikuje to jak się przygotowywaliśmy do niej.

Dziękuje za wywiad.

Dziękuje.