Wywiad z prezesem Rafałem Jezierskim

fot. Rafał Jezierski jeszcze jako prezes Orła Konopiska otwiera coroczne zmagania w Deichmann Mini Mistrzostwa wraz z wójtem Gminy Konopiska Jerzym Żurkiem

Dzień dobry.

Witam.

Jak się Pan czuł jak został wybrany prezesem jaka była pierwsza myśl ?

Po pierwsze poczułem wielką dumę. W moje ręce przekazano klub z 70 letnią historią. Zaufanie jakim obdarzyli mnie oddający na mnie głos , jest bezcenne . Zaraz potem pojawiła się myśl o wielkiej odpowiedzialności . To właśnie główne cele do zrealizowania przeze mnie. Nie stracić zaufania ludzi , którzy na mnie postawili , i odpowiedzialnie prowadzić klub.

Panie Rafale jest Pan prezesem trzy miesiące chcielibyśmy zapytać jak minął ten okres?

Bardzo intensywnie. Jako prezes ORŁA Konopiska przeszedłem chrzest. Poznałem zasady działalności klubu sportowego. Zarządzanie ludźmi, kontakt z mediami czy spotkania z władzami gminy nie były mi obce , ale nie ma co ukrywać, Lot to zupełnie inne przedsięwzięcie.

Razem z całym zarządem bardzo mocno pracujemy nad tym , aby zmiany w klubie przechodziły sprawnie. Do spraw związanych z przejęciem klubu i teraźniejszych obowiązków doszły te , związane ze strategią rozwoju klubu na przyszły rok. Pracy jest dużo , ale wykonujemy ją z zapałem i przyjemnością , więc nie narzekam :)

Jakie plany na przyszłość czy może Pan zdradzić kilka szczegółów?

Na początku roku czeka nas wielki coroczny turniej Konopiska Cup. Na wiosnę 2017 planowana jest renowacja płyty boiska. Naprawie poddane zostanie również oświetlenie . Wszystkie grupy , które będą mogły uczestniczyć w rozgrywkach ligowych , zostaną do nich zgłoszone. Pełną parą ruszył również projekt tworzenia drużyny senioorskiej.

Do klubu dołączyło kilku sponsorów czy są kolejni chętni wesprzeć nasz klub?

Tak . Zainteresowanie klubem przez sponsorów wzrasta . Systematycznie odwiedzamy wszystkich , którzy już byli sponsorami Lotu. W większości podpisują oni nowe umowy . Firmy które przedłużyły lub podpisały nowe umowy zaoferowały naprawdę świetne warunki finansowe. Wiem że są i tacy, którzy przyglądają się nam , i czekają na rozwój sytuacji w klubie. Mamy zamiar trafić do jak największego grona przedsiębiorców. Nieoceniony w tych działaniach jest wiceprezes Mariusz Walich.

Czy współpraca z gminą konopiska wygląda tak jak by Pan i zarząd oczekiwał?

Tak. Do tej pory wszystko układa się bardzo dobrze .Otrzymujemy bardzo dużą pomoc z gminy. Zależy mi na dobrych kontaktach z władzami. Jest to bardzo ważne dla sprawnej działalności klubu. I pomimo czasami trudnych rozmów i odmiennych spojrzeń na dany problem , kontakty te są dobre. Czuje ,że mam poparcie w gminie. Pan Wójt i jego współpracownicy są bardzo przejęci nową sytuacją w klubie i bardzo nam kibicują . Za to im dziękuję.

Koniec roku to czas podsumowań ...

Jeśli chodzi o nowy zarząd GLKS LOT KONOPISKA to za wcześnie na podsumowanie. Mówiąc żargonem piłkarskim zawodnik był za krótko na boisku aby wystawić mu notę :) . Podsumowując jednak ostatni rok bardzo chciałbym podziękować naszym chłopcom , za zaangażowanie w treningi i walkę na całego w meczach i turniejach. Brawo Wy ! To samo się tyczy wszystkich trenerów. Włożyli cała swoją energię i pasję w szkolenie zawodników Lotu. Wykonali kawał świetnej roboty i za to im bardzo dziękuje.

Do zobaczenia.

PS.

Redakcja naszego klubu również chciałaby podziękować Panu oraz całemu zarządowi za chęci budowania klubu Lot Konopiska.

Chcielibyśmy też wspomnieć że nowa strona internetowa powstała dzięki nowemu zarządowi.