Wywiad z vice prezesem Mariuszem Walichem.

Witam Panie Mariuszu.

Witam

Panie Mariuszu prezes Rafał mówi że jest Pan nie zastąpiony w poszukiwaniu nowych sponsorów?

Poszukiwanie nowych i rozmowy z naszymi dotychczasowymi sponsorami to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Bardzo dziękuję za uznanie ale chciałbym nadmienić że nie tylko ja rozmawiam z naszymi potencjalnymi sponsorami, w te działanie zaangażowane jest kilka osób z naszego zarządu Paweł Kościelny, Michał Cichoń, Andrzej Kołodziejczyk, Rafał Jezierski.

Czy musi się Pan długo przygotowywać do rozmów z potencjalnymi sponsorami ? Czy są to łatwe rozmowy czy trudne?

Do każdej rozmowy staram się odpowiednio przygotować, to bardzo ważne. Zawsze staram dowiedzieć się o naszym potencjalnym sponsorze jak najwięcej.
Żadna rozmowa nie jest łatwa, ale wszystkie z nich przeprowadzone są w bardzo sympatycznej i miłej atmosferze. Najdłuższa rozmowa jaką miałem przyjemność przeprowadzić trwała prawie godzinę i podczas niej nauczyłem się kilku rzeczy w temacie prowadzenia klubu od strony finansowej i zarządczej, za co bardzo dziękuję.

Jak ocenia Pan pracę jaką wykonuje Pan, prezes i zarząd w obecnym sezonie ?

Trudno mi oceniać swoją pracę, staram się pogodzić pracę zawodową i pracę na rzecz klubu. Myślę że to jeszcze za wcześnie na oceny, ten czas jeszcze nadejdzie. Cały zarząd pracuje i stara się aby klub miał mocne podstawy finansowe i zaplecze szkoleniowe - to nasze priorytety. Obecnie w klubie trenuje prawie 170 zawodników to bardzo ważne aby zapewnić im odpowiednią kadrę trenerską, bazę szkoleniową, sprzęt. To Ci zawodnicy będą fundamentem naszego klubu.
Obecny sezon przepracowaliśmy naprawdę dobrze. Nasi zawodnicy walczyli w rozgrywkach ligowych i turniejach. Tutaj chciałbym pogratulować i podziękować wszystkim naszym zawodnikom za wysiłek jaki włożyli w treningi, gry ligowe i turniejowe, daliście nam sporą dawkę sportowych emocji!

Pozyskiwanie sponsorów jest na pewno pracochłonne . Czy spodziewał się Pan że budowanie klubu jest tak trudnym i ciężkim zadaniem?

Budowanie klubu z tak wspaniałą wieloletnią tradycją nie należy do łatwych zadań, to naprawdę ciężka praca. Czy spodziewałem się tego - powiem może nie skromnie, ale tak.Lubię wyzwania i lubię krytykę o ile jest konstruktywna motywuje mnie to do jeszcze lepszej pracy.
Wiem że przed nami jeszcze sporo wyzwań, ale wiem też że damy radę bo potrafimy rozmawiać i podejmować dobre dla klubu decyzje.Przed nami bardzo ważne zadanie - budowa budżetu na przyszły rok, zgłoszenie zespołów do rozgrywek ligowych, budowa drużyny seniorów, modernizacja oświetlenia i naprawa płyty boiska. Mamy wiele wspaniałych pomysłów, które będziemy chcieli zrealizować w przyszłym roku. Pierwszy to Konopiska Cup, czekać nas będzie wielkie granie w Konopiskach. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców, wiem że będzie naprawdę sporo emocji, a to dopiero początek będzie o nas naprawdę głośno w Gminie, Powiecie i Województwie.

Jeszcze raz dziękuję za zaufanie i do zobaczenia :-)

Do zobaczenia