Grali Żaki i Orliki

Kolejne mecze naszych najmłodszych zespołów za nami. W poniedziałek rywalizowały w meczach o stawkę zespoły Żaków, a w środę zespół Orlików.

I Liga okręgowa - Orlik E1

Znicz Kłobuck - Lot Konopiska 9-3

Gole: Cierpiał x2, Święcicki x1

Lot: Sirek, Święcicki, Świderski, Kościelniak, Cierpiał, Rembisz, Wesołowski, Trzciński, Janicki. trener Tomasz Sobczak.

Kolejny mecz w którym chłopcy grają dobrze w piłkę, chcąc realizować założenia taktyczne w fazach obrony i ataku i kolejny mecz, w którym jesteśmy bez szans jeśli chodzi o fizyczność. Mimo porażki brawa za zaangażowanie i za dobrą grę.

Żaki

W poniedziałek grupy żaków rozgrywały kolejne turnieje ligowe. Jedna z ekip udała się na wyjazd do Blachowni, natomiast druga była gospodarzem w Konopiskach. Zawodnicy grający w Blachowni w 3 meczach zdobyli 6 punktów wygrywając dwa z trzech spotkań.

W pierwszym meczu nasi młodzi adepci pokonali gospodarzy zawodów Orlika Blachownię 6:5, następnie w drugim spotkaniu ulegliśmy ekipie Sportowej Częstochowy 4:7, a na koniec rozegraliśmy mecz z drużyną Ajaksu Częstochowa, którą pokonaliśmy 7:3. Na pochwałę za postawę we wczorajszych zawodach zasługują Paweł Bambynek, który wielokrotnie swoimi powrotami ratował zespół przed utratą bramki oraz Adam Musialik, który nie tylko strzelał gole ale także obsługiwał świetnymi podaniami kolegów z drużyny. Brawa dla drużyny!!

Skład turnieju w Blachowni: Adam Musialik, Szymon Szyja, Szymon Musik, Jakub Filipek, Marcel Jonczyk, Tomasz Latoszek, Jakub Będkowski, Paweł Bambynek. Trener: Andrzej Cieślak

Natomiast w Konopiskach gospodarzem była druga drużyna, złożona w większości z młodszych chłopców. Gościliśmy u siebie drużyny Skry Częstochowa, Alkasu Aleksandria oraz Płomienia Częstochowa. W bezpośrednich pojedynkach musieliśmy uznać wyższość przeciwników, ale nie chodzi tutaj o wyniki. Chłopcy zaprezentowali się ambitnie i w każdym meczu grali jak równy z równym, trafiając kilka razy do bramki przeciwnika. Z turnieju na turniej nasza gra wygląda coraz lepiej! To pokazuje jak ważnym elementem jest TRENING. Chłopcy trenują dużo i ciężko. A zaangażowanie zawodników oraz rodziców pokazuje przykład frekwencji na treningach, która jest NIESAMOWITA !

Skład turnieju w Konopiskach: Dominik Knop, Szymon Trzciński, Adrian Piwowarski, Jan Pyrkosz, Jan Knopik, Błażej Wójcik, Ksawery Książek, Wiktor Henkiel. Trener Michał Nowak