Intensywny kalendarz Żaków!

To był na prawdę intensywny weekend dla naszych prawie najmłodszych adeptów. W sobotę 09.09.2017 grupa żaków prowadzona przez trenerów Michała Nowaka, Andrzeja Cieślaka oraz Jakuba Sapałę rozegrała sparing z drużyną Skry Częstochowa. Mecze odbywały się bezpośrednio na 3 boiskach i każdy z zawodników miał szansę zmierzenia się z zespołem z Częstochowy. Podczas półtora godzinnej gry padło wiele bramek zarówno dla jednej jak i drugiej drużyny, a co najważniejsze wszystkie dzieci świetnie się bawiły rozwijając swoje umiejętności piłkarskie.       Następnego dnia nasi młodzi piłkarze udali się do Częstochowy, aby od samego rana wziąć udział w turnieju piłki nożnej Ajaks- CUP. Turniej rozpoczęliśmy od remisu z drużyną Stradomia Częstochowa 1:1 a bramkę w tym meczu dla naszego zespołu zdobył Adam Musialik. W kolejnym spotkaniu nieznacznie ulegliśmy drużynie Ajaksu II po bramce straconej w ostatnich sekundach z rzutu karnego. W trzecim meczu grupowym musieliśmy uznać wyższość graczy z Orlika Blachownia którzy po ładnej grze strzelili nam 4 bramki. Natomiast my byliśmy w stanie odpowiedzieć jedynie jednym trafieniem Kacpra Irka i mecz zakończył się wynikiem 4:1. W przedostatnim meczu przyszło nam zmierzyć się z drużyną z za miedzy Alkasem Aleksandria. Chłopcy po dobrym spotkaniu wygrali 4:2, a bramki dla naszych strzelali: 2x Adam Musialik oraz po 1 Paweł Bambynek i Filip Trela. Ostatni mecz chłopcy zakończyli remisem 2:2 z drużyną częstochowskiego Rakowa. Po 2 bramkowym prowadzeniu zapewnionym przez Filipa Trelę oraz Kacpra Irka, nasi podopieczni mocno się rozluźnili i w końcówce spotkania dali sobie strzelić dwie bramki. Po wszystkich meczach LOT zajął 4 miejsce w grupie z 5 punktami co dawało mu grę o 7 miejsce. W tym meczu LOT zmierzył się z zawodnikami Orła Kiedrzyn. Po zaciętej walce to młodzi piłkarze Orła okazali się nieznacznie lepsi wygrywając 2:1. Bramkę dla LOT-u zdobył Filip Trela.

Skład LOT-u w turnieju: Jakub Filipek, Filip Trela, Kacper Irek, Adam Musialik, Błażej Wójcik, Damian Wachowicz, Jakub Mikucki, Paweł Bambynek.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I- Ajaks Częstochowa I

II Orlik Blachownia I

III Raków Częstochowa

IV Znicz Kłobuck

V Ajaks Częstochowa II

VI Sokół Wręczyca

VII Orzeł Kiedrzyn

VIII LOT Konopiska

IX Stradom Częstochowa

X Orlik Blachownia II

XI Alkas Aleksandria

XII Ajaks Częstochowa III

Na sam koniec w poniedziałek nasi zawodnicy wzięli udział w pierwszym inauguracyjnym turnieju ligowym, gdzie jedna drużyna jako gospodarz gościła na naszym boisku drużyny Orlika Blachownia, Sportowej Częstochowy oraz Ajaksu Częstochowa, natomiast druga drużyna pojechała do Częstochowy na mecze z Alkasem Aleksandria, Skrą Częstochowa oraz Płomieniem Częstochowa.

Zespół w Konopiskach w składzie: Adam Musialik, Paweł Bambynek, Tomasz Latoszek, Jakub Filipek, Marcel Jonczyk, Szymon Musik oraz Szymon Szyja, po emocjonujących spotkaniach zajął 2 miejsce. W pierwszym meczu LOT zwyciężył z drużyną Ajaksu Częstochowa 6:3, Następnie musiał uznać wyższość piłkarzy ze Sportowej Częstochowy przegrywając nieznacznie w ostatniej akcji meczu 1:2. W ostatnim spotkaniu LOT odegrał się za porażkę w niedzielnym turnieju drużynie Orlika Blachownia, wygrywając 4:3.

Zespół który pojechał do Częstochowy z małymi problemami kadrowymi, wziął udział w turnieju, ale przez fatalną pogodę rozegrał tylko 2 spotkania, nie udało się rozegrać spotkania z Płomieniem Częstochowa. W pierwszym pojedynku nasi chłopcy wsparci zawodnikami z Alkasu Aleksandria ulegli 1:3 wspomnianemu Alkasowi. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Jan Pyrkosz. W drugim meczu nasi piłkarze otrzymali solidną lekcję od drużyny Skry Częstochowa. Po ostatnim gwizdku sędziego było 0:8.

Skład w Częstochowie: Jan Knopik, Jan Pyrkosz, Szymon Trzciński.

Wielkie brawa dla naszych piłkarzy za wszystkie osiągnięte wyniki.