Wyniki grup młodzieżowych /18-20 października/

Junior B1

UKS Raków Częstochowa – Lot Konopiska 1:2 (0:2)

Bramki: Dawczyk i Ludwikowski

Kolejne zwycięstwo notują w swojej lidze juniorzy Lotu. Po ciężkim, czasami chaotycznym meczu wygrywamy z zespołem UKS Raków. Na listę strzelców ponownie w tym sezonie wpisują się Dawczyk i Ludwikowski – wyróżniające się postacie w dzisiejszym spotkaniu.

Punkty wręcz wyszarpane przez nasz zespół. Po serii niewykorzystanych sytuacji, rywal strzela bramkę. Na szczęście zachowujemy rozsądek i wygrywamy spotkanie. Mimo wielu sytuacji strzelamy tylko 2 bramki. Warty odnotowania fakt powrotu do treningów i meczów ligowych Mateusza Kowalczyka. - Michał Jelonek

Skład: Świącik – Dawczyk, Sławiński, Dyndał, Długosz, Ligorowski, Ludwikowski, Jezierski, Chudy, Skóra, Henkiel oraz Mateusz Kowalczyk, Frąszczak i Dębski. Trener Michał Jelonek.

Młodzik D1

Lot Konopiska - Płomień Częstochowa 5:0

Gole: Cierpiał B. x2, Paulewicz x2, Janicki x1

Wysokie zwycięstwo po dobrej grze zanotowali nasi młodzicy. Płomień ruszył na nas bardzo zdecydowanie od pierwszych minut i to goście mogli wyjść pierwsi na prowadzenie, ale świetnie w bramce spisał się Igor Cierpiał, który sparował silny strzał na poprzeczkę bramki. Napór był tylko chwilowy, a nasz zespół zaczął przejmować inicjatywę. Od tej pory na boisku dominowali tylko nasi młodzicy. Do przerwy prowadziliśmy już 4:0 po dwóch bramkach kapitana Bartka Cierpiała oraz po jednej Olka Paulewicza i Damiana Janickiego. W drugiej połowie sytuacji stworzyliśmy wiele, ale tylko jedna została zakończona golem Olka Paulewicza. Mecz w pełni zasłużonym wynikiem zakończył się 5:0.

Wiele akcji jest przemyślanych i powtarzalnych. Cieszy to, że mimo presji przeciwnika jesteśmy w stanie utrzymać się przy piłce wymieniając przy tym wiele podań. Jestem zadowolony z poziomu gry, a jeśli za tym idzie wynik to tym lepiej. To że dzisiaj nie straciliśmy bramki to duża zasługa Igora Cierpiała, który popisał się dwiema fantastycznymi interwencjami. - powiedział Trener Jacek Ciekot

Skład: Cierpiał I, Dekiela, Zych, Świderski,Trzciński, Janicki, Paulewicz, Cierpiał B, Gondro, Sirek, Przeniosło, Jasiński. Trener: Jacek Ciekot

Orlik E1

LOT Konopiska - Sportowa Częstochowawa 2-14

Bramki: Cuglowski, Jonczyk

W kolejnym meczu notujemy znowu wysoką przegraną, ale można pochwalić chłopców za pierwsza polowe. Wyszliśmy odważnie i objęliśmy prowadzenie. Zmarnowaliśmy kilka sytuacji, kończąc wynik 2-1 do przerwy. Druga połowa to już dominacja gości. Nasza gra już nie przypominała tego co na początku spotkania i przegrywamy zasłużenie.

Skład: Hewig, Kopyt, Filipek, Gondro, Musialik, Cuglowski, Jonczyk, Sobala, Musik, Dworaczyk, Irek, Trela, Wójcik. Trener Adam Szczerbak.