II Liga Junior Starszy Jedność Boronów - Lot Konopiska 0:4

Zdecydowane zwycięstwo Juniora Starszego w ostatniej kolejce ligowej!

W niedziele 4 czerwca zespół Lot-u udał się do pobliskiego Boronowa. Nasz zespół do ostatniej kolejki walczył o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli i do ostatniej minuty miał ogromne szanse aby zająć drugie miejsca. Wszystko to zależało od rozstrzygnięcia pojedynku na szczycie czyli Sparta Lubliniec – Mks Myszków.

Poczatek jak i cały mecz należał wyłącznie do zespołu gości. To Lociarze rozgrywali piłkę, utrzymywali się oraz stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika. Dość długo piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki przciwnika. W 24 minucie wynik otworzył niezawodny Banasiak - 0:1 dla gości. Jeszcze przed przerwą zespół gospodarzy był zmuszony grać w 9-cio osobowym składzie, ponieważ kontuzji nabawili się dwaj zawodnicy. Trener przeciwnej drużyny nie miał możliwości manewrowania zawodnikami, do meczu przystąpiła tylko podstawowa jedenastka. Przed gwizdkiem arbitra kończącym pierwszą połowę do siatki bramki trafił jeszcze jeden z obrońców gości, dając wynik 0:2 po bramce samobójczej.

W kolejnej odsłonie obraz meczu się nie zmienił, gospodarze ograniczali się jedynie do kontr ale z marnym skutkiem. Goście w przewadze liczebnej dominowali na boisku. Dwie bramki autorstwa Przemka Kowalika oraz Eryka Kozaka ustaliły wynik meczu. Dodajmy, że dla Eryka i Bartka były to niestety ostatnie trafienia dla drużyny Juniorskiej.

Ogromny szacunek dla przeciwnika za to, że grali do końca i nie poddali się. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia kontuzjowanym zawodnikom!

Sezon kończymy na wysokim trzecim miejscu (Lubliniec zremisował 3:3 z Myszkowem i tym samym Myszków z przewagą 1 punktu zajął drugie miejsce).

Wielkie brawa dla całego zespołu Juniorów, który mimo trudnego początku osiągnał ogromny sukces. Zawodnikom, którzy kończą wiek juniora życzymy powodzenia w nowo powstałej drużynie seniorskiej.

Na końcu możemy napisać, że według tabeli uwzględniającej tylko rundę wiosenną Juniorzy okazali się najlepszą drużyną!!!