II Liga Junior Starszy Lot Konopiska -Czarni Starcza 2:0

W XVIII Kolejce II Ligi Śląskiej Juniora Starszego nasz zespół podejmował rywala z sąsiedniej gminy – GKS Czarni Starcza. W poprzednim pojedynku górą była drużyna ze Starczy, która nie pozostawiła złudzeń i pewnie wygrała u siebie 7:2.

Gospodarze po nieudanym wyjeździe do Lublińca, chcieli wrócić na właściwe tory, a przede wszystkim odegrać się za poprzedni mecz.

Mecz od poczatku toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy mądrze operowali piłką na połowie rywala i raz po raz stwarzali groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. Jednak piłka obijała obrońców, słupki, poprzeczki a przedewszystkim dobrze grającego bramkarza, który dwoił się i troił w strzeżonej przez siebie bramce. Zawodnicy LOT-u pudłowali nawet w najprostrzych sytuacjach i gdy już wszyscy myśleli, że w pierwszej połowie nie zobaczą bramek… W 44 minucie mocny kąśliwy strzał z przed pola karnego oddał Polaczkiewicz, a do piłki odbitej przez bramkarza dopadł Banasiak i pewnym strzałem dał prowadzenie miejscowym.

Przysłowiowa bramka do szatni mocno obniżyła morale drużynie ze Starczy, która w drugiej połowie ograniczyła się do obrony i grania z kontry. W ?? minucie rajd z prawej strony wykonał Gospodarek i po wbiegnięciu w pole karne uderzył mocno na bramkę, piłka wpada do siatki i ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności gospodarze prowadzili już 2:0

Wynik ten utrzymał się do końca meczu. W końcówce meczu parokorotnie piłka lądowała na słupku bramki przeciwnika ale niestety już nie znalazła drogi do bramki.

Cieszy kolejne zwycięstwo i dobra gra zespołu.

W kolejną niedziele o godzinie 11 będziemy podejmować zespół MLKS Woźniki, który na wiosnę nie zdobył jeszcze punktu.