II Liga Junior Starszy Lot Konopiska - Orkan Rzerzęczyce 10:0

II Liga Junior Starszy  Lot Konopiska - Orkan Rzerzęczyce 10:0

W XXV kolejce Śląskiej Ligi Juniorów Starszych nasz zespół podejmował Orkana Rzerzęczyce.

W poprzednim starciu tych ekip górą byli nasi goście, którzy wygrali 2:1 na swoim obiekcie. Gospodarze na pewno chcieli się mocno zrewanżować za jesienną porażkę na wyjeździe i udowodnić, że miejsce które zajmują w tabeli nie jest przypadkiem. Gdyby nie słaby początek sezonu nasz dorobek punktowy mógłby być wyższy.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy na bramkę przeciwnika. Wynik otworzył w 11 minucie Banasiak, który uderzeniem głową z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi. Parę minut później Gospodarek sprytnym strzałem podwyższył na 2:0.Dominacja LOT-u rosła z minuty na minutę czego efektem były jeszcze 2 bramki do przerwy autorstwa Banasiaka oraz Kowalika. Jeszcze przed przerwą czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gości, który osłabił swój zespół co wykorzystali zawodnicy z Konopisk w drugiej połowie.

W następnych 45 minutach meczu podopieczni trenera Nowaka zaaplikowali gościom z Rzerzęczyc jeszcze 6 bramek. Goście w drugiej połowie byli tłem dla wspaniale grającej drużyny z Konopisk, którzy stworzyli mnóstwo sytuacji bramkowych i gdyby nie dobra postawa bramkarza przyjezdnych oraz lekkie rozluźnienie, które wkradło się w końcówce w szeregi gospodarzy, wynik mógł być okazalszy.

Dwie bramki w drugiej połowie dołożył jeszcze Banasiak, który w tym spotkaniu czterokrotnie zmusił bramkarza do wyciągnięcia piłki z siatki.

Dali o sobie znać w tym meczu równiez zawodnicy rezerwowi dokładając cegiełki w postaci goli. Mianowicie Paweł Cuglewski, Bartosz Płaneta oraz powracający po kontuzji Marcel Kwiatkowski. Ogromny udział przy bramkach miał również Polaczkiewicz, który również wpisał się na listę strzelców w tym meczu.

Podsumowując można napisać, że nad Rzerzęczycami przeszedł prawdziwy ORKAN ale z Konopisk :).

Kolejny mecz zagramy w Niedzielę 21 maja o godzinie 14 na boisku ALKAS ALEKSANDRIA z ostatnią drużyną w ligowej tabeli, zespołem, GROMU CYKARZEW.