Wygrane Trampkarzy i Młodzików /19-20/

III Liga wojewódzka – Trampkarz C2

Lot Konopiska – Ajaks Częstochowa 13-0 (6-0)

Gole: Długosz x5, Klecha x3, Barnat x2, Lisek x1, Dyndał x1, Ślimak x1

Lot: Kościelny, Błoch, Koza, Dyndał, J. Kowalczyk, Dawczyk, Ludwikowski, Klecha, Barnat, Ślimak, Długosz. Ponadto grali: Walich, Lisek. Trener: Jacek Ciekot

W 6 kolejce III ligi wojewódzkiej Lot Konopiska podejmował na własnym stadionie lidera rozgrywek Ajaks Częstochowa. Co prawda Ajaks miał rozegrane o dwa spotkania więcej, ale po czterech zwycięstwach i jednej porażce prowadził w tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla naszego zespołu. Ładnym strzałem za „szesnastki” popisał się Janek Dyndał, a chwilę później do bramki trafił Adam Długosz. Lot poczynał sobie tego dnia bardzo dobrze. Goście grali tak jak się spodziewaliśmy ustawiając linię obrony czasami na środku boiska. To pozwalało nam wychodzić z szybkimi akcjami, które kończyły się kolejnymi bramkami. Do przerwy prowadziliśmy 6-0 po kolejnym trafieniu Adama Długosza, dwóch Bartosza Klechy oraz jednym Kuby Barnata.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Na 7-0 zdobyliśmy bramkę już w 15 sekundzie drugiej części gry. Mimo tego Ajaks próbował atakować wysoko na naszej połowie, ale potrafiliśmy sobie z tym bardzo dobrze poradzić. Tego dnia skuteczność była naszą dobrą stroną. Pięć bramek zdobył Adam Długosz, a hat-trickiem popisał się Bartosz Klecha. Dwa trafienia dorzucił Jakub Barnat, a po jednym Olaf Ślimak, Janek Dyndał oraz Eryk Lisek.

„Spodziewaliśmy się trudniejszego spotkania. Graliśmy bowiem z liderem i to bez kilku podstawowych zawodników, którzy mają kłopoty zdrowotne. Cieszy to, że zawodnicy rezerwowi swoją dobrą postawą podnoszą poziom, a nie odwrotnie. Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań.” – powiedział trener Jacek Ciekot

III Liga wojewódzka – Młodzik D1

Lot Konopiska – Unia Rędziny 4-3

Gole: Jezierski x1, Czerwiński x1, Winek x1, Kuźmiński x1

Lot: Dziubek, Gutze, Jezierski, Skóra, Czerwiński, Cichoń, Henkiel, Jabłoński, Walaszczyk, Kuźmiński, Winek

W kolejnym meczu młodzika D1 brakowało skuteczności. Lot stworzył sobie w każdej z połów po kilka sytuacji sam na sam . Jednak najważniejsze jest zwycięstwo, które na pewno pomoże chłopcom uwierzyć w swoje umiejętności.