II Liga Junior Starszy Sparta Lubliniec - Lot Konopiska 3:0

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie Juniorów Starszych ze Spartą Lubliniec.

Niestety seria meczy bez porażki zatrzymała się na liczbie 6. Mecz z liderem naszej ligi mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności na stadionie Mechanika Kochcice, gdzie gościnnie mecze rozgrywają drużyny juniorskie Sparty.
Mecz dobrze rozpoczynają goście, którzy od początku atakują i zagrażają bramce gospodarzy, ale niestety z minutę na minutę do głosu dochodzą zawodnicy Sparty i powoli przejmują kontrolę nad spotkaniem. Nasza drużyna, na czele z naszym bramkarzem Pawłem Woźniakiem, skutecznie uniemożliwia im strzelenie gola. Jednak z Lublińca coraz mocniej naciskają na obrońców drużyny przyjezdnej. W 32 minucie spotkania strzelają gola i otwierają wynik spotkania. Tym samym Sparta strzeliła 100-nego gola w rozgrywkach. Zawodnicy gości podrażnieni takim obrotem spraw wyprowadzają bardzo groźne kontry, ale uderzenia pewnie łapie bramkarz albo wędrują obok bramki.
Po przerwie Sparta strzela szybko kolejną bramkę i mając dwubramkowe prowadzenie w tym meczu już na większym spokoju rozgrywa piłkę i mądrze się broni. Juniorzy LOT-u kompletnie bez pomysłu na pokonanie bardzo dobrze grającej w tym dniu Sparty. Celowniki gości mocno rozregulowane, gdyż w niemal identycznych sytuacjach sam na sam nie zdobywają, chociaż kontaktowej bramki, która dałaby nadzieję. Taki obrót spraw wykorzystali gospodarze i z rzutu karnego podwyższają prowadzenie, którego nie oddają do końca meczu.
Trzeba wyciągnąć wnioski z tej porażki i grać dalej.

Przed zawodnikami Lotu teraz 3 mecze w roli gospodarza. Miejmy nadzieję, że następne spotkania będą zwycięskie dla naszej drużyny.

Sparta Lubliniec – Lot Konopiska 3:0 (1:0)

1:0 Mizera Marek 32'
2:0 Kasprzak Szymon 49'
3:0 Droński Kamil 77' (rzut karny)

Lot Konopiska:
Woźniak – Kozak, Kowalik K(67' Ciuk I), Musiał, Kwiatkowski (85' Płaneta) – Korzekwa, Kowalik P. (K), Polaczkiewicz (75' Dylikowski), Ciuk K, Gospodarek (80' Kowalik B) – Banasiak (60' Cierpiał ).

Rez. Tomalski (Br)

Trener Michał Nowak