II Liga Junior Starszy Lot Konopiska - MLKS Woźniki 6:1

W ramach XIX kolejki II Ligi Śląskiej Juniora Starszego nasza drużyna podejmowała MLKS Woźniki Śląskie. Goście przed tym meczem zajmowała odległe 14 – ste miejsce. Gospodarze natomiast klasyfikowali się tuż za podium, na 4-tym miejscu. W rundzie jesiennej w Woźnikach ciekawy mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Zawodnicy Lot-u chcieli udowodnić, że miejsce, które aktualnie zajmują nie jest przypadkowe.

Gospodarze mecz rozpoczęli od mocnych ataków na bramkę przeciwnika. Goście ograniczali się jedynie do kontrataków, ale żaden z nich nie skończył się celnym uderzeniem, ponieważ nasza obrona w tej częsci zagrała bezbłędnie.

Wynik spotkania w 10 minucie sprytnym lobem otworzył niezawodny Banasiak. Pare minut później, również Banasiak przytomnie dobił uderzenie z rzutu wolnego Polaczkiewicza.

Obraz gry nadal bez zmian. Gospodarze mądrze rozgrywali piłkę na połowie przeciwnika i groźnie uderzali. W jednej z akcji prawą stroną Polaczkiewicz został nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym i sędzia bez wachania podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł kapitan zespołu – Kowalik, ale jego uderzenie niestety obronił bramkarz przyjezdnych. Po raz kolejny przytomnie w polu karnym odnalazł się Banasiak i umiesczając piłkę w siatce skompletował klasycznego Hat Tricka.

Chwilę później arbiter spotkania zagwizdał i zaprosił zawodników na przerwę.

Po wznowieniu gry w szeregach zawodników z Konopisk wkradło się lekkie rozluźnienie i w głupi sposób straciśmy piłkę i gola. Po stracie bramki zrobiło się nerwowo, goście "poczuli krew" i ruszyli z atakami na nasza bramkę.

Na szczęscie okres ten szybko uspokoił Konrad Ciuk, który celnym sprytnym strzałem podwyższył spotkanie na 4:1.

W krótkim odstępie czasu kolejne dwie bramki zdobył wprowadzony chwilę wczesniej Cierpiał Piotr i ustalił wynik na 6:1.

Zawodnicy Lot-u dominowali w tym spotkaniu pod każdym względem i tylko chwila dekoncentracji spowowała to, że straciliśmy bramkę.

Gościom dziękękujemy za grę fair play i mimo to, że dotrali do nas tylko w 11 osobowym składzie, a mecz kończyli w 9, zostawili po sobie dobre wrażenie.

Kolejny mecz ponownie u siebię w najbliższą SOBOTĘ. Przeciwnikiem będzie drużyna KS Orzeł Pawonków.